Wielki test z języka angielskiego

Jest to pierwsze tego typu wydarzenie w naszym województwie, w którym udział może wziąć 300 osób. Do sprawdzenia swoich umiejętności w teście „Challenge Accepted” zaproszeni są studenci uczelni wyższych, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, mieszkańcy Lublina i województwa lubelskiego.
„Challenge Accepted” to pierwsza i największa taka inicjatywa w województwie lubelskim, organizowana przez Centrum Promocji oraz Centrum Nauczania i Certyfikacji Języków Obcych UMCS.
– W XXI wieku język angielski jest najpopularniejszym językiem obcym używanym na świecie. A jego znajomość traktowana jest obecnie jako coś zupełnie naturalnego i powszechnego. Dlatego właśnie udział w teście uważamy za doskonałą okazję do zweryfikowania umiejętności posługiwania się tym niezwykle popularnym językiem obcym – mówi Aneta Adamska, rzecznik prasowy UMCS. – Jesteśmy pewni, że już pierwsza edycja wydarzenia wzbudzi duże zainteresowanie nie tylko społeczności akademickiej, ale także mieszkańców miasta i regionu.
Test obejmować będzie jeden etap pisemny, polegający na odpowiedzi na 120 pytań zamkniętych (jednokrotnego wyboru), z zakresu znajomości języka angielskiego (minimum na poziomie B2/C1) i wiedzy na temat kultury krajów anglosaskich.
Uczestnikiem konkursu może być każda osoba, która najpóźniej w dniu wysłania zgłoszenia ukończyła 16 lat. Wydarzenie odbędzie się 3 czerwca br. o godz. 9 na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
Zgłoszenia do konkursu można przesyłać do 1 czerwca 2016 roku poprzez formularz znajdujący się na stronie: www.umcs.pl. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego obowiązuje kolejność zgłoszeń.
Dla najlepszych uczestników organizatorzy przewidują atrakcyjne nagrody w postaci sprzętu elektronicznego, a dla wszystkich – okazjonalne dyplomy i upominki.
Wszelkie pytania można kierować na adres e-mailowy: konkurs@umcs.pl.MG