Sprzedawał kradzione traktory

Sukces policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej w Lublinie. Odzyskali kradzione ciągniki rolnicze warte 2,5 mln zł.
Mundurowi zainteresowali się działalnością 29-letniego handlarza rolniczym sprzętem. Ustalili, że oferował on maszyny, które pochodziły z nielegalnych źródeł. Trzy z nich były zrabowane na terenie Unii Europejskiej. Klientami mężczyzny byli gospodarze z Lubelszczyzny i Podkarpacia. W ciemno kupowali traktory, które wydawały się okazją cenową, choć na niektórych były dobrze widoczne ślady przerabiania fabrycznych numerów.
Policjanci zaczęli odwiedzać wszystkie miejsca, do których mogły trafić kradzione ciągniki. Działania prowadzono w kilku powiatach.

– Zabezpieczono w sumie 10 traktorów oraz dwie ładowarki kołowe – informuje nadkomisarz Renata Laszczka-Rusek, rzecznik lubelskiej policji.
29-latek trafił do aresztu. Mężczyzna w przeszłości wchodził już w konflikt z prawem. Ma na swoim koncie także paserstwo. Teraz grozić mu może kara do 10 lat pozbawienia wolności. LL