Srebro dla UMCS

Zespół UMCS, srebrni medaliści Akademickich Mistrzostw Polski 2019 w kategorii uniwersytetów. Drużynę w zawodach w Lesznie reprezentowali: Roman Skowroński, Piotr Chodziutko, Michał Wawryszczuk, Norbert Myszka, Michał Kowalczyk, Mateusz Bednarski, Mateusz Łaska, Maciej Skrzypek, Piotr Dajos, Maciej Welman, Patryk Nieradko, Krzysztof Kurkiewicz, Szymon Bielecki, Marcin Michota, Paweł Socha, Filip Filipczuk, Jakub Wiśniewski, Michał Paluch, Wiktor Bogusz, Piotr Waszczyński, Wojciech Majewski, Hubert Kotowicz, Michał Adamczyk i Krzysztof Ziętek.

Po raz kolejny udanie w Akademickich Mistrzostwach Polski w piłce nożnej występowała drużyna Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, prowadzona przez trenera Tomasza Bieleckiego. Wprawdzie w Lesznie nie udało się naszym akademikom stanąć na podium w klasyfikacji generalnej, jak to miało miejsce przed rokiem, ale zdobyli medal wśród Uniwersytetów i uplasowali się w czołowej szóstce zawodów!

UMCS o mały włos znalazłby się w gronie czterech czołowych zespołów Akademickich Mistrzostw Polski. Po zwycięstwach z PWSZ Leszno 3:1, Politechniką Gdańsk 2:1 i Politechniką Łódzką 3:0 wygrał grupę.

W meczu decydującym o awansie do półfinału lublinianie przegrali dopiero w rzutach karnych z AWF Wrocław 3:4.

Ostatecznie, pokonując WSG Bydgoszcz 1:0 i przegrywając 0:2 z Uniwersytetem Rzeszowskim, zespół z Lublina zajął szóste miejsce.

Akademickimi Mistrzami Polski zostali piłkarze Politechniki Opolskiej, którzy w finale pokonali 3:0 AWF Wrocław.

W meczu o 3. miejsce Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy Częstochowa wygrał 5:0 z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową z Leszna. BAS