Srebro Szymona na Węgrzech

Kolejny sukces odniósł zapaśnik Cementu Gryf Chełm, Szymon Szymonowicz. Uczeń Zespołu Szkół Technicznych reprezentował Polskę w corocznym międzynarodowym turnieju kadetów na Węgrzech. Szymon zajął tam drugie miejsce, zdobywając srebrny medal.
Utalentowany zawodnik Cementu Gryfa Chełm wygrał cztery walki i jedną przegrał. Pierwsze zwycięstwo (8:0) reprezentant chełmskiego klubu odniósł nad zawodnikiem Rumunii. W drugim pojedynku zapaśniczą matę opuścił pokonany na punkty (4:2) zawodnik gospodarzy. W trzeciej walce los poprzednich dwóch przeciwników Szymona Szymonowicza podzielił zapaśnik z Mołdawii, który przegrał przez położenie na łopatki. Walkę o wejście do finału reprezentant Chełma stoczył z drugim Węgrem pokonując go również przez położenie na łopatki. W finałowym pojedynku o złoty medal Szymon zmierzył się z kolejnym reprezentantem Węgier, ulegając mu nieznacznie na punkty (1:3). Międzynarodowe zmagania młodych zapaśników na Węgrzech były kolejnym sprawdzianem dla kadry narodowej kadetów (15-17 lat) przed mistrzostwami Europy, które pod koniec lipca odbędą się w Bośni. Miejmy nadzieje, że maty w Bośni okażą się szczęśliwe dla uzdolnionego chełmskiego zapaśnika i wzbogaci on medalowy dorobek Cementu Gryf Chełm. W 50-letniej historii chełmskiego klubu jego reprezentanci w igrzyskach olimpijskich, mistrzostwach świata i Europy zdobyli łącznie 32 medale. (s)