Stadion żużlowy trafi do zamrażarki?

Czy miasto nadal planuje budowę stadionu żużlowego w rejonie ulic Krochmalnej i Ciepłej? Przedstawiciele ratusza nie udzielają jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. – Trwają prace nad zmianami planu zagospodarowania przestrzennego – tłumaczą.


Nowy stadion żużlowy ma powstać w rejonie ulic Krochmalnej i Ciepłej. – Mamy tam dwa warianty lokalizacji: jeden bliżej estakady (bliżej skrzyżowania Krochmalnej z Diamentową – przyp. aut.), drugi bliżej Dzierżawnej. Opowiadamy się za lokalizacją bliżej estakady – dość szczegółowo przedstawiał plany ratusza w grudniu ubiegłego roku prezydent Krzysztof Żuk.

Od tamtego czasu sporo się jednak zmieniło. Wiosną tego roku w Polsce zaczęła się epidemia koronawirusa i związany z nią kryzys gospodarczy. Część osób uważa, że w takiej sytuacji budowa stadionu, który może kosztować prawie 200 milionów złotych, nie jest dobrym pomysłem. Czy inwestycja „trafi do zamrażarki” czy też miasto nadal ma ją w planach? Przedstawiciele ratusza nie udzielają jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. – Trwają prace nad zmianami planu zagospodarowania przestrzennego. Ma to bezpośredni wpływ na postęp prac związanych z budową nowego stadionu. Wybudowanie obiektu w nowej lokalizacji wiąże się z koniecznością zmiany parametrów zabudowy i zagospodarowania terenu zawartymi w obecnie obowiązującym planie zagospodarowania – tłumaczy Katarzyna Duma, rzecznik prasowy ratusza.

Do ogłoszenia przetargu na opracowanie dokumentacji dotyczącej budowy stadionu gotowy jest Wydział Inwestycji i Remontów. Termin jego ogłoszenia jest jednak uzależniony od poszczególnych etapów prac planistycznych. – Z ogłoszeniem przetargu na dokumentację musimy wstrzymać się do momentu zaopiniowania projektu planu przez Miejską Komisję Urbanistyczno-Architektoniczną oraz pozostałe instytucje opiniujące, a także jego wyłożenia do wglądu publicznego – wylicza K. Duma.

Do końca roku urzędnicy chcą wyłożyć propozycje zmian planu do publicznego wglądu.

Grzegorz Rekiel

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here