Staranował w objęcia śmierci

Mieszkaniec powiatu włodawskiego prawdopodobnie przyczynił się do śmierci dwójki ludzi. Prowadzona przez niego ciężarówka staranowała osobówkę, którą jechało dwoje obywateli Bułgarii, zepchnęła ją na przeciwległy pas ruchu, na którym w ich samochód uderzyła jadąca z naprzeciwka Skoda. Oboje zmarli na miejscu.

Do wypadku doszło około godziny 10.30 w Leokadiowie (gm. Puławy) na drodze krajowej numer 12. – Kierujący ciężarowym Iveco 59-latek z powiatu włodawskiego, jadąc od strony Puław, uderzył w stojącego na jego pasie Peugeota, którego kierowca przygotowywał się do skrętu w lewo na stację paliw – mówi mł. asp. Ewa Rejn-Kozak z KPP w Puławach. – Na skutek uderzenia Peugeot zjechał na przeciwny pas ruchu.

Tam uderzyła w niego jadąca od strony Radomia Skoda kierowana przez 26-latka z województwa zachodniopomorskiego. Siła uderzenia była tak duża, że kierowca i pasażerka Peugeota wypadli przez szybę. Mimo reanimacji 53-latek oraz 65-letnia kobieta – obywatele Bułgarii – zginęli na miejscu. Pozostali uczestnicy zdarzenia nie odnieśli poważnych obrażeń. Kierujący Iveco oraz Skodą byli trzeźwi. Pod nadzorem prokuratora policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia. Droga w miejscu wypadku była zablokowana, funkcjonariusze kierowali na objazdy przez Górę Puławską – dodaje Rejn-Kozak.

Poczynione do tej pory ustalenia śledczych wskazują, że winnym spowodowania tego wypadku był kierowca Iveco. 59-latek z powiatu włodawskiego prowadził ciągnik siodłowy, do którego była podczepiona laweta, a na niej traktor i samochód dostawczy. Zestaw był bardzo ciężki, więc droga jego hamowania była o wiele dłuższa, niż zwykłej osobówki. Poza tym tego dnia warunki na drodze były bardzo trudne – padał rzęsisty deszcz, widoczność była mocno ograniczona. Wystarczyła chwila nieuwagi, by doszło do tragedii. (bm)