Staranowali i zatrzymali

W poniedziałek (13 stycznia) pogranicznicy z Woli Uhruskiej zatrzymali przemytnika. Stało się to po pościgu i staranowaniu jego auta przez radiowóz Straży Granicznej. W jego samochodzie znaleziono papierosy warte ponad 210 tys. zł.

– Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Woli Uhruskiej, podczas prowadzonego patrolu granicznego, podjęli próbę zatrzymania pojazdu odjeżdżającego od rzeki granicznej Bug – mówi por. SG Dariusz Sienicki z NOSG w Chełmie. – Kierowca Skody nie reagował na sygnały do zatrzymania się i zaczął uciekać. Funkcjonariusze, którzy ruszyli za nim w pościg, korzystając z ustawowych uprawnień, zatrzymali go, wykorzystując do tego celu pojazd służbowy. Kierowcą Octavii był 44-letni mieszkaniec Warszawy.

W jego samochodzie funkcjonariusze ujawnili nielegalne papierosy, które zostały wcześniej przemycone z terytorium Ukrainy do Polski. W tym przypadku zabezpieczono 15 tys. paczek papierosów o wartości ponad 211 tys. zł. 44-latek został zatrzymany. Odpowie za przemyt papierosów – wylicza Sienicki. (b)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here