Starościńska w opłakanym stanie

Choć nie należy do głównych miejskich ulic, jest ważną arterią komunikacyjną Chełma. Ul. Starościńska – przedłużenie ul. Słowackiego, łączy dwie ruchliwe ulice, I Pułku Szwoleżerów i Kolejową, ale stan techniczny nawierzchni pozostawia wiele do życzenia. Jeden z jej mieszkańców w ostatnich dniach uszkodził tam auto.

Nawierzchnia ul. Starościńskiej znajduje się w opłakanym stanie. Jazda po niej do przyjemnych nie należy. – Jeśli z naprzeciwka nie nadjeżdża żaden pojazd, jeździmy slalomem, omijając nierówności i niewypoziomowane studzienki kanalizacyjne – mówi nasz czytelnik. Nie zawsze jednak tak się da, bo ruch na Starościńskiej jest duży. Rano i popołudniu rodzice dowożą dzieci do Szkoły Podstawowej nr 5. Nawierzchnia tej ulicy powinna być już dawno wymieniona – dodaje.

Nasz czytelnik kilka dni temu najechał na niewypoziomowaną studzienkę kanalizacyjną i uszkodził auto. – Mam samochód z niskim zawieszeniem. Za skrzyżowaniem Starościńskiej z ul. Jedność, jadąc w kierunku Kolejowej, wystaje studzienka. Nie mogłem jej ominąć i najechałem na nią. W pewnym momencie usłyszałem lekkie uderzenie, niestety w warsztacie samochodowym okazało się, że uszkodziłem miskę olejową. Nawet nie wiem, gdzie mogę ubiegać się o odszkodowanie i czy w ogóle mam takie prawo, bo naprawa będzie mnie kosztować kilkaset złotych. Usterka nie powstała z mojej winy – relacjonuje mieszkaniec.

W tym roku na kapitalny remont ul. Starościńskiej nie ma szans, bo jak mówią urzędnicy, w budżecie miasta na 2019 rok, który został zaprojektowany jeszcze przed objęciem stanowiska prezydenta przez Jakuba Banaszka, nie przewidziano żadnych funduszy na wymianę nawierzchni.

– Miasto znajduje się w trudnej sytuacji finansowej, w związku z czym remonty realizowane są sukcesywnie, odpowiednio do funduszy zabezpieczonych w budżecie. Niemniej, Departament Inwestycji i Rozwoju, który sprawuje pieczę nad miejskimi drogami informuje, że na bieżąco monitoruje ich stan i w przypadku powstania ewentualnych rezerw finansowych do realizacji będą przyjmowane kolejne przedsięwzięcia drogowe – odpowiedziało na nasze pytanie Biuro Prasowe Prezydenta Miasta Chełm. (s)