Starosta chory, dyrektor połamany

Pomór w Starostwie Powiatowym w Chełmie. W szpitalu leży starosta Piotr Deniszczuk a na zwolnieniu lekarskim jest dyrektor wydziału infrastruktury, Ireneusz Krasowski. A tu kolejne przetargi na inwestycje odwołane…

Na barkach wicestarosty chełmskiego, Tomasza Szczepaniaka, od kilku dni spoczywa urząd. Starosta Piotr Deniszczuk leży w szpitalu w Lublinie, gdzie operowano mu kolano. Kilka dni wcześniej nogę złamał dyrektor wydziału infrastruktury, Ireneusz Krasowski. A powiat szykuje się do kolejnych drogowych inwestycji. Niestety, przetargi idą jak po grudzie. Pisaliśmy, że starostwo unieważniło dwa postępowania na „schetynówkę” z Chełma do Kamienia, bo ceny zaproponowanie przez wykonawców znacznie przekraczały zaplanowany budżet. Podobnie było w miniony wtorek z przetargiem na skrzyżowania na drogach powiatowych w kilku chełmskich gminach w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.
– Wartość kosztorysowa robót to 800 tys. zł – mówi T. Szczepaniak. – W pierwszym przetargu najniższa cena stanęła na 950 tys. zł a w drugim na prawie półtora miliona złotych.
Swoją drogą to bardzo dziwne, że kiedy większość drogowych firm nie ma jeszcze zapewnionego frontu robót, tak windują ceny. Wiadomo, że ceny asfaltu poszły do góry, podobnie jak minimalna płaca, ale do tej pory większość przetargów „szła” znacznie poniżej cen kosztorysowych. – Będziemy ogłaszać kolejne przetargi i nie zamierzamy przepłacać – mówi Szczepaniak. (bf)