Start ograł Trefla!

Koszykarze Startu Lublin nie przestają zaskakiwać. W meczu 8. kolejki Energa Basket Ligi podopieczni trenera Davida Dedka pokonali na wyjeździe Trefla Sopot 95:82, odnosząc szóstą wygraną w obecnych rozgrywkach!

Początek spotkania nie zapowiadał zwycięstwa czerwono-czarnych. Sopocianie głównie dzięki Pawłowi Leończykowi rozpoczęli ten mecz od prowadzenia 6:0. Start odpowiedział jednak bardzo szybko i doprowadził do remisu. Gospodarze uciekali później po rzutach Jeffa Robersona i Camerona Ayersa, ale Amerykanin Brynton Lemar zmniejszył straty gości. Po 10. minutach miejscowi wygrywali zaledwie 18:16.

W drugiej kwarcie dzięki skutecznemu Martinsowi Laksie, a także Damianowi Jeszke startowcy nie tylko zdołali wyrównać, ale uciekli rywalom na cztery punkty. Do ataku włączył się Mateusz Dziemba oraz Tiweety Carter i po pierwszej połowie lublinianie wygrywali 42:38.

W trzeciej kwarcie Laksa oraz Jeszke sprawili, że Start uciekał nawet na dziewięć punktów. Trefl nie zamierzał się jednak poddawać, tylko zanotował efektowną serię 14:3 i po „trójce” Camerona Ayersa uzyskał minimalną przewagę. Nie potrafił jednak tego utrzymać, a końcówka ponownie należała do Dziemby i Lemara. Akcja 2+1 Amerykanina sprawiła, że po 30. minutach czerwono-czarni wygrywali 73:67.

W czwartej kwarcie dodatkowo do ataku włączył się Jimmie Taylor, a lublinianie zaczęli kontrolować wydarzenia na boisku. Kluczowe w końcówce okazały się kolejne rzuty Laksy oraz Lemara, a Start zwyciężył ostatecznie 95:82.

Najlepszym strzelcem w drużynie z Lublina był Martins Laksa, który zdobył 22 punkty. Dla gospodarzy 21 punktów, 6 asyst i 3 zbiórki zanotował Carlos Medlock.

W następnej kolejce Start zmierzy się u siebie z GTK Gliwice. Spotkanie w hali Globus odbędzie się w czwartek, 21 listopada, o godz. 17.30.

Trefl Sopot – Start Lublin 82:95 (18:16, 20:26, 29:31, 15:22)

Trefl: Medlock 21 (1×3), Ayers 17 (5×3), Foulland 14, Leończyk 13, Roberson 8 (1×3) oraz M. Kolenda 8 (1×3), Ł. Kolenda 1, Didier-Urbaniak, Kurpisz, Kowalenko.

Start: Laksa 22 (4×3), Lemar 19, Carter 18 (3×3), Taylor 10, Jeszke 10 (2×3) oraz Dziemba 13 (3×3), Szymański 3, Jarecki, Pelczar, Obarek, Borowski, Grochowski.

Pozostałe spotkania 8. kolejki Energa Basket Ligi:

MKS Dąbrowa Górnicza – Stelmet Enea BC Zielona Góra 81:97 (27:20, 18:28, 12:29, 24:20) * King Szczecin – Enea Astoria Bydgoszcz 85:87 (12:17, 27:14, 22:35, 24:21) * Polpharma Starogard Gd. – Polski Cukier Toruń 86:89 (22:21, 21:22, 19:19, 24:27) * Anwil Włocławek – HydroTruck Radom 78:82 (16:19, 25:16, 21:14, 16:33) * niedzielne mecze: PGE Spójnia Stargard – BM Slam Stal Ostrów Wlkp., Asseco Arka Gdynia – Legia Warszawa i Śląsk Wrocław – GTK Gliwice zakończyły się po zamknięciu tego wydania tygodnika.

1. Polski Cukier 8 15 720-604
2. Stelmet 8 14 756-652
3. Start 8 14 678-659
4. Trefl 8 14 673-663
5. Anwil 8 13 762-687
6. King- 8 13 703-673
7. Dąbrowa 8 12 704-758
8. HydroTruck 8 12 634-688