Startuje Akademia Młodego Inżyniera

To będzie nie lada frajda dla najmłodszych. Dzisiaj (16 września) w Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym zainauguruje działalność Akademia Młodego Inżyniera. To kompleksowy cykl zajęć z robotyki i programowania skierowany do dzieci w wieku od 6 do 13 lat.


Budowa robotów, nauka programowania to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na najmłodszych w ramach Akademii. Dzięki niej „młodzi inżynierowie” będą mogli poznać zagadnienia techniczne, fizyczne i matematyczne. Nauczą się również świadomie korzystać w swoim codziennym życiu z możliwości, jakie oferuje nowoczesna technologia.

– Akademia Młodego Inżyniera to doskonały pomysł na spędzenie wolnego czasu w kreatywny sposób. Zajęcia nie tylko rozwijają umiejętności logicznego myślenia, programowania, techniki, fizyki i matematyki, ale również uczą rozwiązywania problemów

i pracy zespołowej – podkreśla Agnieszka Antolak, koordynator Akademii w Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym.

W ramach kursu dzieci będą m.in. budować roboty z klocków LEGO WeDo, nauczą się programowania w intuicyjnym języku Scratch, tworząc swoje autorskie programy, gry i pokazy multimedialne.

W programie kodowanie niesamowitych światów z wykorzystaniem języka Python. Jeden semestr obejmuje 12 spotkań, które odbywają się raz w tygodniu. Pełen kurs z jednego przedmiotu trwa 2 semestry i obejmuje dwa poziomy trudności zajęć. BS