Startuje nabór wniosków o Mieszkanie Plus

Postępy w pracach na budowie bloków przy ul. Gen. S Roweckiego „Grota” sprawdzali ostatnio świdniccy radni. Od wykonawcy dowiedzieli się, że budowa jest wykonana w ok. 80 proc. i wszystko idzie zgodnie z planem

Już od przyszłego tygodnia świdniczanie mogą składać wnioski o przydział lokalu w ramach „Mieszkania Plus”. Ich nabór ruszy w poniedziałek, 15 marca i potrwa przez miesiąc. Jeśli nic się nie zmieni, pierwsi lokatorzy do nowych bloków przy ul. Gen. S Roweckiego „Grota” wprowadzą się za pół roku.


Wniosek należy wypełnić przez internet. Można to zrobić tylko od 15 marca do 15 kwietnia. Formularz jest dostępny na stronie swidnik.mdr.pl. Ci mieszkańcy, którzy nie mają dostępu do internetu mogą liczyć na pomoc Urzędu Miasta, dzwoniąc pod nr 81 751 76 75 i umawiając się na termin, w którym gmina udostępni stanowisko z komputerem i pomoże wypełnić wniosek.

Co ważne, wybór lokalu (np. dwupokojowego) wskazanego we wniosku nie jest równoznaczny z gwarancją otrzymania właśnie takiego lokalu. Osoby wpisane na listę najemców będą zapraszane do wyboru lokalu według kolejności na liście. Jako pierwsze będą wybierać te osoby, które otrzymały najwięcej punktów za kryteria społeczne.

Dla przypomnienia, wg kryteriów przyjętych przez świdnickich radnych po 10 punktów będzie przyznawane za posiadanie książeczki mieszkaniowej oraz brak własnego mieszkania lub domu, rozliczanie PIT w mieście oraz dotychczasowe mieszkanie w Świdniku. Dodatkowe 5 pkt będą otrzymywać ci wnioskodawcy, którzy wynajmują lokale należące do miasta i zobowiążą się do rozwiązania umowy najmu, jeśli w skład gospodarstwa domowego wchodzi osoba, która ukończyła 65 lat; osoba niepełnosprawna do 16 roku życia; osoba niepełnosprawna w stopniu znacznym lub umiarkowanym powyżej 16 roku życia; 5 pkt za każdą osobę (ale maksymalnie 10 pkt) poniżej 35 roku życia; 5 pkt za każde dziecko (ale max. 15 pkt) do 18 roku życia i 8 pkt dla osób samotnie wychowujących dziecko.

Oprócz punktów za kryteria społeczne badana będzie zdolność finansowa wnioskodawcy, którą przeprowadzi inwestor, czyli spółka MDR.

Po pełnej weryfikacji stworzona zostanie ostateczna lista najemców, która w zanonimizowanej formie zostanie umieszczona na stronie internetowej oraz tablicy ogłoszeń Urzędu Miasta. Szczegółowe informacje dotyczące starania się o Mieszkanie Plus można znaleźć na stronie swidnik.mdr.pl.

W ramach rządowego programu „Mieszkanie Plus” w Świdniku powstają dwa trzypiętrowe bloki ze 108 mieszkaniami. Ich średnia powierzchnia to 50 mkw. Najwięcej jest lokali 2- i 3-pokojowych, ale nie brakuje też kawalerek i mieszkań czteropokojowych o pow. ok. 70 mkw. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here