Stary biurowiec Pegimeku pod młotek

Zanosi się na to, że ze znalezieniem kupca na swoją byłą siedzibę Pegimek nie będzie miał problemów

Pegimek wystawił na sprzedaż swoją dawną siedzibę przy ul. Konopnickiej 3 w Świdniku. Budynek od niedawna stoi pusty, a spółka nie ma na niego pomysłu, stąd decyzja o jego zbyciu. Cena wywoławcza to prawie 3,5 mln zł.


Przez wiele lat spółka Pegimek miała swoją główną siedzibę przy ul. Konopnickiej 3. Jednak pod koniec ubiegłego roku (za blisko 10 mln zł) zakupiła biurowiec przy al. Lotników Polskich 5, z zamiarem przeniesienia tu swojego biura wraz z zarządem nieruchomości, co spotkało się z krytyką części radnych opozycji.

Mniej więcej w połowie kwietnia pracownicy przenieśli się pod nowy adres, a dawna siedziba przy ul. Konopnickiej opustoszała. – Ten budynek nie jest już nam potrzebny do prowadzenia działalności, nie zamierzamy go też wynajmować. Przestaliśmy go użytkować 1 lipca br. Wcześniej zorganizowaliśmy tu jeszcze spotkania wspólnot mieszkaniowych, które w tym roku odbyły się po raz pierwszy po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią. Część pomieszczeń w podziemnej części jeszcze do niedawna wynajmowaliśmy Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej, ale ta umowa już jest nieaktualna. Budynek stoi całkowicie pusty – mówi Jerzy Irsak, prezes Pegimeku.

W skład nieruchomości przeznaczonej na sprzedaż wchodzi budynek o pow. ok. 850 mkw., a także dwie przyległe do niego działki o pow. 0,1133 ha i 0,0458. Budynek składa się z trzech kondygnacji (2 nadziemne, jedna podziemna), parter stanowi wymiennikownia PEC, a piętro pomieszczenia biurowe. Wg miejskiego planu zagospodarowania przestrzennego na tym obszarze przewiduje się usługi, w tym publiczne i zabudowę wielorodzinną. Cena wywoławcza to niespełna 3,5 mln zł netto, a czas składania ofert mija z końcem sierpnia.

– Mamy już pierwsze zapytania, na razie czysto techniczne. Uważam, że powinniśmy zbyć ten budynek, ponieważ nie jest nam już potrzebny, nie mamy na niego strategii. W przyszłości chcielibyśmy za to rozbudować budynek przy ul. Krępieckiej. Mamy tam przepompownię, która wymaga pilnej modernizacji, a przy okazji chcielibyśmy rozbudować infrastrukturę biurową. Czekamy na projekt unijny, który nam na to pozwoli – dodaje prezes Irsak.

Plan na wykorzystanie dawnej siedziby Pegimeku ma Urząd Miasta. O szczegółach na razie mówić nie chce, ponoć trwają rozmowy w tej sprawie, ale zapewnia, że sprzedaż budynku nie będzie stać w sprzeczności z realizacją tych zamierzeń.

– Jest duża szansa na to, że ten budynek sprzedamy, co nie znaczy, że nie będzie służył mieszkańcom Świdnika. Mamy dwie instytucje, które ubiegają się o zakup tego budynku, i które rozwiną usługi publiczne dla mieszkańców – zapowiedział na ostatniej sesji wiceburmistrz, Marcin Dmowski. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here