Stłuczka z promilami

Skończyło się na kolizji i uszkodzonych autach, ale karygodne zachowanie sędziego mogło doprowadzić do tragedii

2,54 promila alkoholu w organizmie miał sędzia Piotr M. w chwili spowodowania stłuczki samochodowej na ul. Głuskiej – poinformowała policja.


Pijany w sztok sędzia wyjechał swoim volvo z ul. Sieciecha wprost przed nadjeżdżającego ul. Głuską peugeota. Nie ustąpił pierwszeństwa i doszło do zderzenia aut. Początkowo uczestnicy zdarzenia zamierzali porozumieć się sami, bez powiadamiania policji. Jednak świadkowie zadzwonili na numer 112. Na miejscu pojawiły się służby: pogotowie ratunkowe, straż i policja. Wtedy wyszło na jaw, że sędzia Piotr M., były wiceprezes Sądu Okręgowego w Lublinie jest pijany.

W trybie ekspresowym sędziemu uchylono immunitet i postawiono zarzuty. Sędzia Piotr M. ma 27-letni staż w zawodzie. W latach 2014-2019 był wiceprezesem SO w Lublinie, odpowiadał za sprawy karne. Wcześniej był prezesem Sądu Rejonowego w Radzyniu Podlaskim. Jego odwołanie ze stanowiska w SO odbiło się szerokim echem, otrzymał je bowiem faksem bez zdania uzasadnienia.

Za spowodowanie kolizji po pijanemu grozi mu do 2 lat więzienia i wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna. (l)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here