Sto lat strażackiej służby. OSP Rudnik świętowała wielki jubileusz

W niedzielę, 17 maja, druhowie z OSP KSRG Rudnik świętowali 100-lecie działalności swojej jednostki. Jubileusz był nie tylko okazją do wspomnień i podziękowań, ale też do uhonorowania strażaków, którzy od pokoleń czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców gminy.

Uroczystości rozpoczęły się zbiórką pod budynkiem OSP Rudnik. Następnie uczestnicy przeszli w uroczystym przemarszu do kościoła pw. św. Marka Ewangelisty w Rudniku, gdzie o godz. 12.00 odprawiona została msza święta w intencji druhów i ich rodzin. Po nabożeństwie odbyła się dalsza część obchodów jubileuszowych. W programie znalazły się m.in. wręczenie odznaczeń i medali, wystąpienia zaproszonych gości, poświęcenie nowego samochodu strażackiego oraz pokaz sprzętu. Były oczywiście podziękowania i gratulacje, które goście, m.in. członek zarządu województwa lubelskiego Marcin Szewczak, dyrektor chełmskiej delegatury LUW Maciej Baranowski, starosta krasnostawski, druh Janusz Szpak, wójt gminy Rudnik, druh Paweł Kucharczyk, składali na ręce stojącego na czele OSP KSRG Rudnik prezesa Ryszarda Pszenniaka i wiceprezesa i zarazem gospodarza jednostki Jarosława Frącka. Rd