Stop hejtowi!

„Hejt ukrywa się pod maską nienawiści, kompromitowania, obrażania, znęcania się i dręczenia. I teraz uważaj: Twoje dziecko może być ich ofiarą. Albo sprawcą” – to fragment spotu MSWiA skierowanego głównie do rodziców. Jest w nim mowa o tym, jak ważna jest nasza uwaga na to, co dzieje się z dzieckiem – mówi komisarz Andrzej Fijołek z KWP Lublin, zachęcając do włączenia się w ogólnopolską kampanię przeciwko mowie nienawiści.

– Rodzicielstwo to też zdrowa kontrola. Dawaj dobry przykład. Dzieci w trudnej sytuacji powinny zawsze móc zwrócić się do zaufanej osoby. Rozmawiaj. To bywa trudne, ale jest niezbędne. Nie bój się jeśli nie wiesz, co zrobić. Zgłoś się do szkoły, fundacji czy psychologa. Są też telefony zaufania. Szukaj informacji w sieci – dodaje kom. Andrzej Fijołek.

MSWiA podaje pomocne informacje, dla tych rodziców, którzy przestali radzić sobie z sytuacją. Pomocy można szukać pod nr tel. zaufania: 800 080 222 – całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i pedagogów, 800 121 212 – dziecięcy telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka, 116 111 – telefon zaufania dla dzieci i młodzieży. Ale także na stronach: www.liniadzieciom.pl  oraz www.razembezpieczniej.mswia.gov.pl. Specjaliści podkreślają znaczenie zwracania przez nas uwagi na to, co się dzieje z dzieckiem.

– Niezmiernie istotna jest rozmowa z dzieckiem oraz zdrowa kontrola. Bądź razem ze swoim dzieckiem. Razem jest bezpieczniej – słyszymy we wspomnianym spocie. – Hejt ukrywa się pod maską nienawiści, szczucia, kompromitowania, obrażania, chamstwa, wulgarności, znęcania się i dręczenia. Najczęściej w Internecie, bo hejter ślepo wierzy w anonimowość. Ale także w szkole, na treningu, na osiedlu. Bądź czujny, zdobywaj wiedzę. Obserwuj.

Spot powstał w ramach realizacji programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka. (l)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here