Stop internetowym oszustom

– Nie pozwólcie się okradać; nie dajcie nabrać się oszustom – z takim przesłaniem, choć niedosłownie, zwracają się do świdniczan policjanci z miejscowej komendy w ramach kampanii informacyjnej, która ma przestrzec przed coraz częstszymi oszustwami dokonywanymi przez internet.


Na terenie Świdnika pojawiły się ostatnio banery przestrzegające przed działaniami oszustów oraz poradami co robić, by nie paść ich ofiarą. Będą też plakaty informacyjne i filmiki, ukazujące najczęstsze metody działań oszustów. A to wszystko w ramach kampanii informacyjnej „Oszustom Stop”.

– Razem ze Starostwem Powiatowym w Świdniku w ramach akcji „Jestem bezpieczny” przygotowaliśmy kampanię informacyjną, której głównym celem jest podnoszenie bezpieczeństwa mieszkańców naszego regionu w zakresie przestępstw związanych z oszustwami. Chcemy przybliżyć mieszkańcom metody działania oszustów oraz przekazać wiedzę jak rozpoznać i ustrzec się przed takimi przestępstwami, i tym samym ograniczyć skutki ich działania – mówi st. asp. Elwira Domaradzka, oficer prasowy KPP w Świdniku.

W ostatnim czasie niemal nie ma tygodnia, by do komendy w Świdniku lub komisariatu w Piaskach nie zgłaszały się osoby, które padły ofiarą oszustw dokonywanych podczas np. zakupów internetowych.

(opr. w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here