Stracił prawko, ale jechał dalej

(19 maja) Włodawska drogówka zatrzymała do kontroli daweoo matiza. Okazało się, że kierowca jest nietrzeźwy. Odebrano mu prawo jazdy. Mężczyzna nie przejął się tym za bardzo, bo kilka godzin później ponownie wsiadł za kółko. Jadąc przez Urszulin, wypadł z drogi. Gdy mundurowi przybyli na miejsce, okazało się, że jest jeszcze bardziej pijany niż wcześniej.

52-letni mieszkaniec gminy Urszulin został zatrzymany do rutynowej kontroli ok. godz. 14. Badanie alkomatem wykazało niecałe 3 promile w wydychanym powietrzu. Funkcjonariusze włodawskiej drogówki odebrali mu prawo jazdy. Później, tego samego dnia, ok. godz. 19, policjanci dostali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na łuku drogi, przy ul. Szkolnej w Urszulinie. Okazało się, że to ten sam mężczyzna. – Kierujący stracił panowanie nad kierownicą, co w efekcie doprowadziło do tego, że zjechał na pobocze i przewrócił się na dach – mówi rzecznik Komendy Powiatowej Policji we Włodawie, sierż. Elwira Tadyniewicz.
Mężczyźnie nic się nie stało. Ponowne badanie alkomatem wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Teraz, za kierowanie w stanie nietrzeźwości, może mu grozić do 2 lat pozbawienia wolności. (sr)