Strajk klimatyczny również we Włodawie

20 września zorganizowano największy strajk klimatyczny w historii. Protesty przeciwko bierności polityków wobec pogłębiającego się kryzysu klimatycznego odbyły się w 130 krajach. W Polsce pikiety były w co najmniej 60 miastach, w tym we Włodawie.

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny odbywał się pod hasłem „Protest Tysięcy Miast”. Młodzi ludzie z całego świata w ten sposób chcą pokazać, że sprzeciwiają się biernej postawie rządzących wobec pogłębiającego się kryzysu klimatycznego. Pikiety zaplanowano w wielu miastach w Polsce, także w województwie lubelskim (m.in. Lublin, Zamość, Chełm i Włodawa). Jak wyjaśniają organizatorzy protestów, kryzys klimatyczny jest obecnie największym wyzwaniem, z jakim do tej pory ludzkość musiała się zmierzyć.

We Włodawie szczególnie dużo krytyki podczas spotkania planom budowy nowych kopalni węgla kamiennego w naszym regionie. Pikietę we Włodawie firmował burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.

Data 20 września jest nieprzypadkowa – strajk odbył się w ostatni piątek przed rozpoczęciem szczytu klimatycznego ONZ w Nowym Jorku, czyli ważnego posiedzenia, która być może zdecyduje o losach świata. Od 20 do 27 września na całym świecie trwa Globalny Tydzień Protestu. (pk)