Strategiczny paczkomat

Radni przyjęli Strategię Rozwoju Powiatu Chełmskiego na lata 2021-2026. Wśród jej założeń znalazło się… ustawienie paczkomatu w Białopolu.

Paczkomaty to oczywiście bardzo praktyczne urządzenia do nadawania i odbierania przesyłek. A dzięki temu, że urządzenia czynne są całą dobę i rozlokowane są w licznych miejscach, ostatnio coraz częściej na wsiach, to cieszą się dużym powodzeniem. Czy to powodzenie przyświecało twórcom Strategii Rozwoju Powiatu Chełmskiego, którzy umieszczenie paczkomatu w Białopolu zawarli w strategicznym dokumencie? Podobno wpis o paczkomacie wywołał kąśliwe komentarze radnych, którzy podczas wspólnych komisji debatowali o projekcie strategii.

A inni, jak Tomasz Szczepaniak, upominali się o wpisanie do dokumentu troszkę ważniejszych zagadnień, np. jedynego w powiecie Centrum Rehabilitacji Medica Poland z Siedliszcza. Zapis daje każdemu umieszczonemu tam podmiotowi dodatkowe punkty przy ubieganiu się np. o unijne dofinansowanie.

Nad opracowaniem dokumentu pracowała od połowy 2020 roku zewnętrza firma. Przy tworzeniu dokumentu posiłkowała się badaniami ankietowymi i sugestiami pracowników starostwa. Zapewne to od nich pochodził pomysł postawienia paczkomatu w Białopolu. Ale z tego, co wiemy, to urządzenie i tak stanie w tej miejscowości w sąsiedztwie przyszłej Stokrotki. (bf)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here