Straż Miejska jak okno życia

Dwa malutkie kotki w kartonowym pudełku podrzuciły pod drzwiami włodawskiej Straży Miejskiej dwie kobiety. Zdarzenie zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu. Kocięta trafiły pod opiekę lubelskiego Animalsu, a strażnicy proszą kobiety o kontakt. Na razie bezskutecznie.

Do zdarzenia doszło w piątek (21 września). Do włodawskiego ratusza weszły dwie kobiety i niemal pod drzwi mieszczącej się na parterze siedziby Straży Miejskiej podrzuciły kartonowe pudełko, po czym wyszły. Okazało się, że w kartonie znajdują się dwa małe kotki. Strażnicy natychmiast na swojej stronie internetowej poprosili obie panie o niezwłoczny kontakt jednak do tej pory żadna z nich się nie zgłosiła.

Kocięta już widziały, ale nie potrafiły samodzielnie jeść, dlatego odwieziono je do lubelskiego Animals, gdzie przebywają do dziś w oczekiwaniu na znalezienie nowego domu. Ze względu na brak kontaktu ze strony kobiet, sprawa wraz z filmem zostanie zapewne przekazana policji. W świetle prawa porzucenie zwierząt jest przestępstwem. Grozi za to nawet 3-letnia odsiadka. (bm)