Strażacy są eko

Fotowoltaika w służbie straży pożarnej. W czerwcu na dachu Komendy Miejskiej PSP w Chełmie zamontowano 67 paneli fotowoltaicznych o mocy przeszło 32 kWp. W planach kolejna eko inwestycja.


– Mimo że zamontowana instalacja nie pokryje w stu procentach zapotrzebowania na energię elektryczną przez tutejszą komendę, to jednak w znacznym stopniu przyczyni się do ograniczenia wydatków na jej zakup – podkreśla bryg. Wojciech Chudoba, z-ca komendanta chełmskich strażaków.

Na warte 67 tys. zł zadanie, czyli instalację paneli wraz z urządzeniami potrzebnymi do ich sprawnego funkcjonowania, złożyły się: miasto Chełm (7 tys. zł) i starostwo powiatowe (60 tys. zł). – Rozwój OZE wpływa na poprawę jakości powietrza, efektywniejszą ochronę środowiska i częściowe rozwiązanie problemu smogu, który nasila się przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych. Dlatego w dalszym ciągu będziemy starać się o pozyskanie funduszy na założenie podobnej instalacji w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 przy ulicy Okszowskiej – zapowiada bryg. Chudoba. (pc, fot. KM PSP Chełm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here