Strażacy świętowali

(12 maja) Włodawscy strażacy-zawodowcy obchodzili swoje święto. Były awanse, odznaczenia i wiele ciepłych słów pod adresem tych, którzy nie tylko gaszą pożary, ale jakże często są pomocni w nagłych sprawach.

Obchody Dnia Strażaka połączonego z 25-leciem Państwowej Straży Pożarnej były doskonałą okazją do podkreślenia zaangażowania, poświęcenia i profesjonalizmu włodawskich strażaków. Mówili o tym nie tylko licznie przybyli goście z Polski, ale również zaprzyjaźnieni strażacy z Brześcia na Białorusi.
Wśród wyróżnionych był także ks. dziekan Stanisław Dadas, który w strażackim mundurze otrzymał Złoty Medal „Za Zasługi dla Pożarnictwa”.
Bardzo bogato i doskonale przygotowana uroczystość zakończyła się wspólnym zdjęciem na palcu przy komendzie. Swoje święto we włodawskiej KPPSP obchodziło 47 strażaków plus 3 osoby cywilne, do tego dziesiątki emerytów, którzy również bardzo licznie stawili się na uroczystości. W całej Polsce święto, obchodzone oficjalnie 4 maja, dotyczy ponad 30 tys. strażaków zawodowych z Państwowej Straży Pożarnej, 140 tys. druhów Ochotniczej Straży Pożarnej działających w krajowym systemie ratowniczo-gaśniczym oraz ponad 300 tys. strażaków ochotników niezrzeszonych w systemie ratownictwa.
Jak podkreślał wicestarosta Adam Panasiuk (sam strażak-ochotnik), włodawscy strażacy nie mają się czego wstydzić, a wręcz przeciwnie – są synonimem profesjonalizmu, oddania drugiemu człowiekowi i służenia najwyższym wartościom.
Za tydzień przedstawimy kompletną listę awansowanych i wyróżnionych. (-)