Strzelali i łowili

13 zawodników, mieszkańców gminy Żmudź, uczestniczyło w zawodach strzeleckich o Puchar Wójta Gminy Żmudź, zorganizowanych na strzelnicy w Puszczy. Turniej zwyciężył Dawid Frąc. Drugie miejsce zajął Filip Marnik, a trzecie – Krzysztof Gieleta.

Zawody prowadził i sędziował Krzysztof Pietrzak. Okolicznościowe puchary i dyplomy wręczyła zwycięzcom Edyta Niezgoda, wójt gminy Żmudź. Organizatorem zawodów było Gminne Centrum Kultury w Żmudzi. Dzień wcześniej przeprowadzono też zawody wędkarskie nad zalewem „Dębowy Las” w Wołkowianach. Łowiono głównie karpie i płocie. Aby uplasować się w czołówce trzeba było złowić kilka kilogramów ryb.

Zawody wygrał Grzegorz Wierzbicki (złowił 5,72 kg ryb). Drugie miejsce zajął Janusz Lepionko (5,61 kg ryb), trzecie miejsce – Radosław Łopuszyński (3,01 kg ryb). W imieniu wójt Niezgody nagrody wręczyła zwycięzcom Lidia Koguciuk, dyrektor GCK w Żmudzi. (mo)