Studenci gotowi na szaleństwa

Tak prezentowali się studenci Uniwersytetu Medycznego w Lublinie w ubiegłorocznym studenckim korowodzie

Do Lubelskich Dni Kultury Studenckiej pozostały niespełna dwa tygodnie. Tegoroczne wiosenne święto studentów rozpoczną 4 maja przyszli lekarze, farmaceuci, stomatolodzy i ratownicy medyczni.


Do zabaw Uniwersytetu Medycznego dołącza tradycyjnie Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji.
„Medykalia z WySPĄ” odbędą się od 4 do 7 maja na terenie kampusu przy ul. Chodźki. Rozpoczną się „Biesiadą z Medycyną”, czyli wspólnym grillowaniem. 4 maja wystąpi również Kabaret PKS. W piątek, 5 maja zagrają gwiazdy rapu i hip-hopu: Peja i grupa Slums Attack oraz Tabu, Sitek i Paluch, którzy zastąpią anonsowane wcześniej trio Trzech Króli. W sobotę wystąpią: Strachy na Lachy, zespół znany z takich przebojów, jak „Dzień dobry, kocham Cię”, „Twoje oczy lubią mnie” i „Piła Tango” oraz grupa Domowe Melodie, której piosenka „Grażka” zadebiutowała na 2. miejscu Listy Przebojów Programu 3 Polskiego Radia. Trzeci zespół tego dnia to Romantycy Lekkich Obyczajów. W niedzielę, sceną zawładnie muzyka klubowa. Główną gwiazdą będzie Burak Yeter, znany z przeboju „Tuesday”. Oprócz niego wystąpią: Martin Tone, Kamil Pankowski oraz Fresh Daniels, Cez Are Kane, Tom Swoon, C-BooL. Organizatorzy zaplanowali też wiele wydarzeń towarzyszących. Przez cały okres trwania Medykaliów odbędzie się wiele konkursów, pokazów i zabaw.
– A tydzień później zapraszamy na Białą Niedzielę, która jest podziękowaniem dla mieszkańców Lublina za wcześniejszy, intensywnie spędzony z nami weekend. Można będzie wtedy się zbadać, uzyskać porady czy konsultacje lekarskie, dietetyczne, kosmetologiczne oraz dowiedzieć się czegoś więcej o medycynie potrzebnej nam na co dzień – informuje Adrianna Krupa, przewodnicząca samorządu studentów Uniwersytetu Medycznego.
10 maja nastąpi oficjalne przekazanie studentom kluczy do miasta. Korowód rozpocznie się na odnowionym pl. Litewskim (o ile urzędnicy uporają się z odbiorem robót), a zakończy na błoniach za Politechniką Lubelską.
I tego samego dnia rozpoczną się Juwenalia Politechniki, KUL i Uniwersytetu Przyrodniczego, które zakończą się 20 maja.
A UMCS swoje Kozienalia rozpocznie 19 maja i zakończy 21 maja. Impreza będzie się odbywać na terenie Browaru Perła. UMCS jako jedyna uczelnia zorganizuje swoje imprezy na kilku scenach naraz. Program poszczególnych imprez będziemy prezentować w miarę zbliżania się ich terminów.
Joanna Niećko