Studenci mają schody. Zrujnowane

Ratusz deklaruje naprawę zrujnowanego przejścia prowadzącego do uczelnianych obiektów

Właśnie rozpoczął się nowy rok akademicki, a studenci Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, już skarżą się na stan dojścia do akademików oraz obiektów dydaktycznych uczelni znajdujących się przy ul. Dobrzańskiego.


Jedną z możliwości dotarcia do tamtejszych budynków UP jest przejście prowadzące od osiedla Jagiellońskiego. Pomimo, że odległość między ul. Doświadczalną, a ul. Dobrzańskiego, to raptem kilkaset metrów, to dziś trudno tu mówić o możliwości bezpiecznego przejścia.

Istniejący chodnik został poprowadzony wzdłuż al. Wincentego Witosa, po jej południowej stronie i znajduje się w pasie drogowym utrzymywanym przez Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie. Niestety, w ostatnich latach ciąg ten nie był odpowiednio konserwowany i w efekcie tego stanowi obecnie poważne utrudnienie dla korzystających z niego pieszych.

Podstawowym problemem są schody usytuowane na końcu chodnika przy al. Witosa, które łączą go z ul. Dobrzańskiego, biegnącą obok uczelnianych budynków. Ich stopnie wykonane z betonowych płytek chodnikowych dosłownie się rozleciały, podobnie jak obrzeża zabezpieczające boki schodów. Co gorsze – połamane i wyszczerbione płytki są poluzowane i mocno ruszają się pod nogami przechodniów, a wszystko porasta trawa i chwasty.

Po otrzymanym sygnale miasto zapowiada szybkie doprowadzenie tego miejsca do należytego porządku, zapewniającego pełne bezpieczeństwo jego użytkownikom. – Chodnik zostanie oczyszczony do końca października. Zostanie również zlecona naprawa schodów w niezbędnym zakresie – obiecuje Grzegorz Jędrek z Biura Prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

Marek Kościuk