Studenci świętują w najlepsze

fot. archiwum

Po Medykaliach z WySPĄ i ubiegłotygodniowych Juwenaliach przyszedł czas na Kozienalia. Studenci UMCS będą się bawić od 18 do 20 maja głównie na koncertach na terenie browarów Perła, ale nie zabraknie też imprez towarzyszących na miasteczku akademickim.
Wielkie koncertowania zacznie się w piątek wieczorem, 18 maja. Na dużej scenie wystąpią trzy formacje hip-hopowe: Małe Miasta, JWPBC, Dwie Sławy oraz raper O.S.T.R. W tym samym czasie na małej scenie zagrają Pola Rise i Bitamina.


19 maja

Tego dnia wystąpią prawdziwe gwiazdy. Wieczór rozpocznie 6BM, którzy wygrali SPAM – Studencki Przegląd Muzyki Alternatywnej. Po nich zagra Chocolate i Mrozu. Następnie publiczność bawić będzie Monika Brodka, a w finale wystąpi legenda polskiego rocka – Lady Pank. Na mniejszej scenie pojawi się Bonson i Fisz Emade Tworzywo.

20 maja

Ostatniego dnia Kozienaliów na dużej scenie zagrają: Bownik, Rosalie i Organek, a koncertowe Kozienalia zakończy Gromee. Na drugiej ze scen wystąpi najpierw Last Blush, a po nim Daria Zawiałow.

Żacy, którym starczy sił, każdego dnia po koncertach będą mogli bawić się na after party w klubie Radość. Wstęp wolny.

Nie tylko koncerty

Oprócz koncertów UMCS przygotował wiele wydarzeń towarzyszących, które rozpoczęły się już 8 maja Studenckim Przeglądem Alternatywnej Muzyki – SPAM. Przez kolejne dni studenci mieli okazję uczestniczyć w Studenckim Maratonie Filmowym, rywalizować w turniejach piłki nożnej, siatkówki, czy koszykówki, czy zaprezentować swoje osiągnięcia na Kozienaliowym Festiwalu Nauki.

Zwieńczeniem Kozienaliów będzie zaplanowany na 23 maja Street Show, podczas którego na miasteczku akademickim UMCS zaprezentują się twórcy sztuki ulicznej oraz przewidziana na 24 maja Noc Bez Prądu, kiedy cały kampus UMCS rozświetli się setkami lampionów i będzie areną przeróżnych tradycyjnych gier i zabaw bez udziału jakiejkolwiek elektroniki.

Po studentach UMCS w ramach Dni Kultury Studenckiej czeka nas jeszcze impreza przygotowana przez żaków z Uniwersytetu Przyrodniczego i WSEI, czyli Feliniada-WSEIada (19-20 maja, kampus UP na Felinie) oraz KULturalia (24-25 maja, pl. Teatralny przed Centrum Spotkania Kultur)

Joanna Niećko

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here