Studenci z Białorusi i Ukrainy świętowali razem z nami

Zwycięski zespół, Dalimex (Paweł Plak, Hubert Zaborek, Grzegorz Wilk, Robert Świć, Dawid Jabłoński, Piotr Sawicki i trener Marcin Pietraszek) pozuje do pamiątkowego zdjęcia z dyrektor SP nr 52 Małgorzatą Stacharską oraz Zbigniewem Furmanem, prezesem Ogniska TKKF Omega, pomysłodawcą i organizatorem turnieju

Zespół Dalimex wygrał 34. Turniej Piłki Nożnej z okazji 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości, organizowany przez Ognisko TKKF Omega. W finale okazał się lepszy od Patriotów, wygrywając 3:2 serię rzutów karnych.


W turnieju, rozgrywanym na Orliku przy Szkole Podstawowej nr 52 na Felinie, udział wzięło sześć zespołów. – Wśród uczestniczących ekip była drużyna złożona ze studentów z Białorusi i Ukrainy. Przyjęła nazwę Legiony. To wydarzenie bez precedensu. Można powiedzieć, że na boisku Szkoły Podstawowej nr 52 w Lublinie napisaliśmy nową historię minionych dni – mówi Zbigniew Furman, prezes Ogniska TKKF Omega, który już po raz 34. zorganizował turniej z okazji Święta Niepodległości. – I jeszcze jedno o naszym turnieju muszę dodać. Gdy dzwony w tutejszym kościele wybiły godzinę 12.00 wszyscy uczestnicy zawodów zebrali się na środku boiska. Stali z nami chłopcy z Białorusi i Ukrainy, wszyscy z wielkim szacunkiem odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego. Na takie chwile warto czekać całe życie – dodaje prezes Furman.

Zespoły najpierw rywalizowały w grupach. W gr. A po remisie 0:0 z Patriotami i wygranej 4:0 z FC Team najlepszy był Dalimex.

Drugie miejsce zajęli Patrioci, zwyciężając w decydującym spotkaniu FC Team 3:2.

W gr. B pierwsze miejsce zajęły Legiony, które pokonały Wolną Omegę 3:1 i zremisowały z Osada 1:1.

Druga lokata, po wygranej nad Osadą 4:3 przypadła Wolnej Omedze.

W półfinałach Dalimex pokonał 3:0 Osadę, a Patrioci 2:1 Legiony.

34. Turniej Piłki Nożnej z okazji 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości wsparli:

  • NSZZ „Solidarność” – Region Środkowo Wschodni
  • IPN Oddział Lublin
  • hurtownia Olimp Trofea
  • MW Sport
  • Wydział Sportu i Turystyki Urzędu Miasta w Lublinie.

Patronat medialny nad zawodami sprawował „Nowy Tydzień w Lublinie”.
BAS