Stypendyści ministra

Uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki we Włodawie Maciej Szymański otrzymał stypendium Ministra Edukacji Narodowej na rok szkolny 2019/2020. Jest jednym spośród 23 uczniów z Lubelszczyzny, którzy 10 stycznia w Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie z rąk wojewody lubelskiego Lecha Sprawki i lubelskiego kuratora oświaty Teresy Misiuk otrzymali dyplomy ministra edukacji narodowej.

Maciej Szymański jest absolwentem Szkoły Podstawowej nr 3 im. gen. Franciszka Kleeberga we Włodawie. W klasie ósmej został laureatem Olimpiady Matematycznej Juniorów (opiekun – Urszula Stachyra) i konkursów kuratoryjnych z trzech przedmiotów: matematyki (op. Urszula Stachyra), fizyki (op. Joanna Żurawska) i geografii.(op. Paweł Łuczko)

Jak podkreśla dyrektor I LO Arlena Krawczuk – Dziękujemy wszystkim dotychczasowym nauczycielom Maćka za zaangażowanie w pracę włożoną w rozwijanie jego wiedzy i umiejętności. Już dał się on poznać jako zdolny, utalentowany, ambitny, pracowity, o wysokiej kulturze młody człowiek. Cieszymy się, że podjął naukę w naszej szkole. Będziemy wspierać jego wszechstronny rozwój, aby mógł w przyszłości zrealizować swoje plany życiowe i marzenia.

Wśród stypendystów Ministra Edukacji Narodowej jest także absolwentka gimnazjum w Woli Uhruskiej, obecnie uczennica klasy III i przyszła maturzystka I LO w Chełmie Aleksandra Konieczna. Pierwsze kroki na scenie stawiała na scenie jako tancerka Zespołu Pieśni i Tańca „Kresowiak”.

Później jako solistka reprezentowała Polskę na deskach Teatru Dramatycznego w Łucku. Nie tylko śpiew i muzyka stanowi jej pasję, ale również gra na pianinie i gitarze. Jest pasjonatką literatury i zwyciężczynią Międzynarodowych Olimpiad Języka Rosyjskiego w Moskwie i w Petersburgu, które uprawniają do wyboru w przyszłości uczelni zagranicznych. (gkj)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here