Sukces turystów Dreptaka

Członkowie Szkolnego Koła Turystyczno-Krajoznawczego „Dreptak” z Sawina znowu pokazali klasę. Aż pięcioro z nich odniosło sukces w finale XXI Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Poleskim Parku Narodowym, który odbył się 11 czerwca w Urszulinie.


Młodzi turyści z Dreptaka, którym od lat kieruje Sławomir Korpysz, nauczyciel geografii ze Szkoły Podstawowej w Sawinie, przyzwyczaili nas do licznych sukcesów w konkursach. Nie inaczej było podczas finału XXI Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Poleskim Parku Narodowym. Zwyciężczynią konkursu – i to już po raz drugi – została Kamila Powaga. Tytuły laureatów konkursu otrzymali Michał Królikowski i Agata Powaga a Magda Sobolewska i Oliwia Łukaszczuk zostały finalistkami tego prestiżowego konkursu.

Walka była zacięta, bo w finale uczestniczyło aż 42 uczniów, wyłonionych w eliminacjach szkolnych i okręgowych. Organizatorami konkursu były Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Poleski Park Narodowy a honorowy patronat nad nim objął Marszałek Województwa Lubelskiego i Lubelski Kurator Oświaty. (bf)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here