Super Dwójki 2021

Za nami kolejna edycja „Super Dwójek” – szkolnego konkursu talentów II Liceum Ogólnokształcącego w Chełmie. W tym roku termin imprezy, z racji obowiązujących obostrzeń, został przesunięty z 21 na 27 maja. Tradycyjnie jednak emocje na wielkim finale sięgały zenitu.

Do tegorocznej edycji konkursu II LO wpłynęło 11 zgłoszeń w 3 kategoriach: rysunek, muzyka, taniec. Uczestników oceniała szkolna komisja pod przewodnictwem Dariusza Kwietniewskiego, w składzie: Elżbieta Ćwir, Adam Kot, Katarzyna Rudzińska i Karol Klimczuk. Do finału, który odbył się 27 maja, zakwalifikowali się: Pola Kunka i Tobiasz Rykała, uczeń IV LO w Chełmie; Amelia Wawruszak i Mateusz Watrak – tegoroczny absolwent „Dreszerczyków”; Sylwia Plata; Julia Nowacka; Wiktoria Krupa; Izabela i Hubert Makara. Wielki finał transmitowany był na żywo „w sieci”, dzięki Szkolnemu Kołu Filmowemu DRESHWOOD, wspieranemu przez zaprzyjaźnione M&K Studio Filmu, Fotografii, Światła i Dźwięku. Jury w składzie: Justyna Malicka-Sławińska – nauczyciel MDK w Chełmie, Barbara Szarwiło z ChDK (aktorka, reżyserka, wokalistka) i Konrad Buczma – tancerz klasy „S” w tańcach standardowych i klasy „A” w tańcach latynoamerykańskich z Chełmskiego Centrum Tańca „Rytm”, po burzliwej dyskusji wyłoniło zwycięzców tegorocznych „Super Dwójek”.

I miejsce zdobyła Julia Nowacka – jej interpretacja wiersza Józefa Czechowicza pt. „Piosenka ze łzami” do muzyki Dominiki Sitarczuk z Chełmskiej Szkoły Rocka podbiła serca jurorów. II miejsce – Amelia Wawruszak i Mateusz Watrak (kat. śpiew), III miejsce – Wiktoria Krupa (kat. śpiew). Wyróżnienie otrzymali: Pola Kunka i Tobiasz Rykała (kat. taniec), a nagrodę publiczności – Wiktoria Krupa (kat. śpiew).

Wszyscy laureaci „Super Dwójek 2021” otrzymali pamiątkowe statuetki z logo II LO, które wykuł Krzysztof Marczydło (lokalny artysta-kowal), nagrody pieniężne oraz bony upominkowe. Z kolei nagrodą dla zdobywcy I miejsca tradycyjnie już był kurs na prawo jazdy, ufundowany przez Ośrodek Szkolenia Kierowców „Cabrio”.

– Trudnej sztuki konferansjerki podjęli się uczniowie: Katarzyna Wiszniewska i Miłosz Lewczuk z klasy I oraz Julia Śliwińska i Mateusz Kasperski z klasy II. Spisali się wzorowo! Zgodnie z tradycją na finale zaprezentowany został też „superdwójkowy” klip. Tegoroczny kręci się z pasją wokół… pandemii i napawa nadzieją. Konkurs zakończył występ kabaretu „MMS impro” z Rudy-Huty – mówi Anna Martyniuk, pomysłodawca „Super Dwójek”. (opr. pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here