Super opiekun i super żłobek

Super opiekunki 2018 – druga od prawej, z nagrodą to zwyciężczyni konkursu Joanna Wójcik

Joanna Wójcik ze Żłobka nr 8 i Żłobek nr 3 przy ul. Wolskiej 5 to zwycięzcy tegorocznej edycji konkursów „Super Opiekun 2018 – Małe dziecko nasza inspiracja” oraz „Super Żłobek 2018 – Żłobek przyjazny dziecku i rodzinie”.


Organizatorami obu konkursów jest dyrekcja Miejskiego Zespołu Żłobków w Lublinie przy współpracy z dyrektorami żłobków oraz psychologami zatrudnionymi w MZŻ. Ich celem jest promowanie i wyróżnianie właściwych postaw etycznych opiekunów dzieci w żłobkach, empatyczna relacja z dziećmi, promowanie kreatywności, aktywności i zaangażowania pracowników tych placówek, budowanie pozytywnego wizerunku żłobków w lokalnym środowisku. Laureatów tegorocznej edycji zmagań poznaliśmy 12 lutego podczas ich uroczystego podsumowania w Trybunale Koronnym.

Super Opiekun

W konkursie na najlepszego opiekuna „Super Opiekun 2018 – Małe dziecko nasza inspiracja” zwyciężyła Joanna Wójcik ze Żłobka nr 8. Laureatki kolejnych miejsc to Magdalena Pluta ze Żłobka nr 1 oraz Katarzyna Janczara ze Żłobka nr 3.

W konkursie na Super Opiekuna wzięło udział 16 opiekunek pracujących w żłobkach podległych Miejskiemu Zespołowi Żłobków w Lublinie. Konkurs miał dwa etapy – składały się na niego testy wiedzy oraz autoprezentacja uczestniczek. Wyboru dokonuje fachowa komisja. Laureatki to opiekunki z charyzmą, oddane pracy, którą wykonują z uśmiechem. Podkreślają, że chociaż jest to praca trudna, to daje mnóstwo satysfakcji.

Super Żłobek

„Super Żłobkiem 2018 – żłobkiem przyjaznym dziecku i rodzinie” został Żłobek nr 3 przy ul. Wolskiej 5. To już trzecia nagroda dla tej placówki, tym cenniejsza, że przyznają ją sami rodzice. Przypomnijmy też, że kilka laureatek konkursu „Super Opiekun” za rok 2017 to pracownice właśnie tej placówki. Dyrektor Żłobka nr 3, Teresa Dłużewska, podkreśla, że to zasługa pracy zespołowej pracowników żłobka. Największy wkład w ten sukces mają opiekunowie dzieci. – Działamy jak zgrana rodzina – podkreśliła dyrektor placówki.

– Lubelskie żłobki to miejsca bezpieczne, sprzyjające prawidłowemu rozwojowi maluchów. Sama posłałam swoje dziecko do żłobka, choć część osób mi to odradzała. Nie żałuję podjętej decyzji, jestem szczęśliwą mamą „dziecka żłobkowego” – wyznała podczas uroczystego rozdania nagród Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca prezydenta ds. kultury, sportu i partycypacji.

Monika Skarżyńska

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here