Świadkowie Jehowy zapraszają na kongres

Ze względu na nawrót fali zakażeń koronawirusem, a wcześniej stan epidemii Covid-19, po raz trzeci, doroczny krajowy kongres Świadków Jehowy odbywa się online. Tym razem pod jakże aktualnym hasłem „Dążmy do pokoju”.


Świadkowie Jehowy swoje krajowe i ogólnoświatowe kongresy organizują już od ponad 100 lat. Tegoroczne, jak dwa poprzednie, z powodu koronawirusa, odbywają się wirtualnie. Pierwsze dwie z czterech części kongresu odbyły się w tym miesiącu, pozostałe dwie zaplanowano na niedziele 8 i 15 sierpnia.

W wypełniające je przemówieniach, wywiadach i filmach poruszane są takie kwestie jak: Jak miłość pomaga zachowywać wewnętrzny spokój i dobre relacje z innymi?, Czy można cieszyć się pokojem mimo choroby, trudności ekonomicznych, klęski żywiołowej albo innych problemów?, Dzięki czemu ludziom z różnych regionów świata udaje się cieszyć pokojem? Każdy, kto zechce wziąć udział w kongresie, może to zrobić, wchodząc do oficjalnego serwisu internetowego Świadków Jehowy JW.ORG, poprzez aplikację JW Library lub platformy streamingowe ROKU TV czy Apple TV.

– Program można odebrać bezpłatnie. Jest on dostępny dla wszystkich – nie trzeba się logować ani rejestrować – mówi Robert Warda, lokalny rzecznik Świadków Jehowy. – Program kongresu pokazuje, że dzięki stosowaniu zasad biblijnych, można już teraz osiągnąć pokój w międzynarodowej społeczności. Jest to możliwe nawet na obszarach dotkniętych konfliktami – dodaje, zachęcając do udziału w kongresie wszystkich lublinian, nie tylko współwyznawców.

Na świecie Chrześcijański Zbór Świadków Jehowy liczby obecnie prawie 9 mln wyznawców, a w samej Polsce ok. 113 tysięcy. NB

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here