Świadomy senior na drodze

Spotkanie spotkało się z dużym zainteresowaniem seniorów

W piątek, 24 sierpnia w Centrum Usług Socjalnych przy ulicy Lwowskiej 28 odbyły się warsztaty w ramach akcji „Senior na drodze. Jestem świadomy – będę bezpieczny.” Spotkanie skierowane było do osób powyżej 60. roku życia i dotyczyło bezpieczeństwa w ruchu drogowym.


Projekt jest organizowany w kilku miastach w Polsce i ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa na drodze poprzez wyznaczanie seniorom prawidłowych zachowań oraz budowę poczucia odpowiedzialności za siebie i innych w ruchu drogowym. Akcja przygotowana przez Ministerstwo Infrastruktury i Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego dąży do zmiany niekorzystnych wyników statystyk, dotyczących udziału osób starszych w wypadkach drogowych.

Warsztaty poprowadzili lubelscy policjanci oraz eksperci ruchu drogowego, którzy zaprezentowali filmy dotyczące bezpieczeństwa seniorów oraz przedstawili zagrożenia na drodze i sposoby ich unikania. Następnie odbyła się krótka pogadanka.

Każdy, kto przybył na spotkanie rowerem, miał okazję skorzystać z możliwości jego przeglądu, a także wyposażyć go w obowiązkowe elementy, takie jak odblaski czy światła. Organizatorzy zapewnili seniorom również poczęstunek oraz poradę dietetyka, a każdy z przybyłych otrzymał też niewielki upominek.

Anna Iracka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here