Świąteczne brzmienia w dwóch przestrzeniach

W dniach 21-23 marca Centrum Spotkania Kultur w Lublinie i archikatedra lubelska będą miejscem niezwykłych wydarzeń muzycznych. Zwłaszcza dzieło w klimacie nadchodzących świąt wykonane na otwartym koncercie we wnętrzu świątyni, winno przyciągnąć uwagę melomanów


– Festiwal Wielkanocny w Centrum Spotkania Kultur to okazja do wysłuchania najpiękniejszych utworów muzyki klasycznej w najlepszym wykonaniu. Mamy ogromną satysfakcję, że te wydarzenia odbędą się właśnie w sali operowej. Niemniej ważne jest, że koncert w archikatedrze lubelskiej, w wykonaniu słynnego Szymanowski Quartet jest wydarzeniem otwartym, dostępnym dla wszystkich zainteresowanych – akcentuje Piotr Franaszek, dyrektor CSK.
21 marca w sali wielkiej CSK po raz pierwszy w Polsce wystąpi Israel Camerata Orchestra Jerusalem pod batutą Avnera Birona, a z recitalem wystąpi jeden z najwybitniejszych pianistów polskich młodego pokolenia Szymon Nehring. 22 marca w tejże sali CSK wystąpi amerykańska Buffalo Philharmonic Orchestra pod dyrekcją JoAnn Falletty. Bilety na dwa dni Festiwalu w Centrum Spotkania Kultur można nabyć poprzez www.spotkaniakultur.com oraz w kasie instytucji.
Również archikatedra lubelska
…będzie „sceną” i audytorium Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena. W piątek, 23 marca, o godz. 20.00, w jej perfekcyjnej akustyce, usłyszymy „Siedem ostatnich słów Zbawiciela na Krzyżu” Józefa Haydna, który wykonają Szymanowski Quartet. Wstęp na koncert jest otwarty.

Marek Rybołowicz