Światłowód dla tysięcy

W wielu gminach powiatu chełmskiego trwa podpisywanie umów z mieszkańcami, na działkach których zaplanowano przebieg sieci światłowodowej. Dostęp do sieci szybkiego internetu uzyska ponad 14 700 gospodarstw domowych w powiecie. W wielu gminach, na przykład w Kamieniu, do mieszkańców w tej sprawie zapukają sołtysi. Im ludzie ufają.

Na stronie internetowej gminy Kamień poinformowano, że niebawem mieszkańcy uzyskają dostęp do szybkiego internetu światłowodowego, a odbędzie się to za sprawą współfinansowanego ze środków unijnych Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. W ramach tego projektu spółki FIBEE I oraz FIBEE IV wybudują otwartą sieć światłowodową, która udostępniona będzie zarówno lokalnym, jaki i ogólnopolskim dostawcom usług światłowodowych – tj. internetu i telewizji cyfrowej.

W informacji czytamy; „Chcesz pomóc zmienić swoją okolicę? Jesteś właścicielem nieruchomości, na której zaplanowano przebieg sieci światłowodowej lub jej umieszczenie na słupie? Wyraź na to zgodę i pomóż dotrzeć do większej liczby domów w Twojej okolicy”. Wszystkich mieszkańców gminy Kamień, którzy mają wyrazić zgodę, aby na słupach energetycznych stojących na ich działkach podwieszono odpowiedni przewód, niebawem odwiedzą sołtysi.

Centrum Projektów Polska Cyfrowa potwierdza, że „zintensyfikowane zbieranie zgód odbywa się obecnie w gminach: Kamień, Ruda-Huta, Dorohusk, Wojsławice. Zakres działania jest jednak systematycznie rozszerzany, aby przyspieszyć realizację projektu”…

Ciąg dalszy artykułu jest dostępny w wydaniu PDF z 08.06.2020 r.

Doskonale rozumiemy, że sprzeczne informacje, fake newsy i plotki mogą wywoływać obawy. Cenimy Twój spokój, dlatego u nas dostaniesz tylko sprawdzone wiadomości i rzetelnie przygotowane materiały.