Świdnicki rekord zawstydza Lublin

Świdniccy wolontariusze zebrali w tym roku do puszek ponad 62,4 tys. zł.

Świdniczanie okazali się dużo – dużo bardziej hojni niż lublinianie podczas 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbył się w niedzielę, 12 stycznia br. W Lublinie zebrano co prawda rekordowo dużo pieniędzy, bo niemal 400 tys. zł, ale w 10-krotnie mniejszym Świdniku aż 92 tys. zł!


– Pobiliśmy rekord, zebraliśmy 92 187,27 zł. Rok temu ta kwota była mniejsza, bo wówczas zebraliśmy 84 264 zł. Dla porównania w Lublinie zebrano w tym roku ok. 392 tys. zł. W Świdniku z samych licytacji zebraliśmy ponad 17 tys. zł. Najwięcej zapłacono za złote serduszko, bo aż 1200 zł, następnie 550 zł za lot zapoznawczy z Navcom Systems Fly i 520 zł za kupon rabatowy do sklepu Bricomarché. Z kolei nasi wolontariusze, których było 119 i krążyli cały dzień z puszkami po mieście, zebrali ponad 62,4 tys. zł. Obyło się beż żadnych incydentów, dzięki temu, że nad bezpieczeństwem czuwała policja i straż miejska – podsumowuje Anna Broda, szefowa świdnickiego sztabu WOŚP.

Orkiestra Owsiaka grała w tym roku „Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej”. Pobito kolejny rekord. W sumie Finał w całym kraju zakończył się z zadeklarowaną kwotą 115 362 894 PLN. – Rok temu o tej samej porze, wynosiła ona 92 143 798 PLN! – cieszył się Jurek Owsiak. Rozdano 35 milionów serduszek. Ostateczna kwota, jaka wpłynie na konto fundacji zostanie podana 8 marca.

Sztab główny Orkiestry w Lublinie był zorganizowany w Centrum Kultury, w całym województwie działało 75 sztabów, w tym sześć w Lublinie. Na dzień przed finałem w SKENDE odbyły się koncerty i pokazy lubelskich artystów i uczniów dedykowane wolontariuszom Orkiestry.

W Świdniku centrum Orkiestry było w Miejskim Ośrodku Kultury. Podczas finału wystąpiło tam kilkanaście zespołów. Można było wylicytować ok. 100 gadżetów m.in. koszulki, zegarki, kalendarze, złote serduszko, torebkę marki Farbotka, książki, piłkę MKS Avia Świdnik, vouchery na różne usługi i wycieczkę do Sejmu RP. Nowością podczas świdnickiego Finału była loteria fantowa, w ramach której każdy los wygrywał. (JN, EM.K.)

Świdnicki szpital wsparty przez WOŚP

Przez lata działalności fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wiele szpitali skorzystało z jej pomocy, również świdnicki. Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Świdniku dostał dotąd z WOŚP sprzęt o łącznej wartości 757 795,64 zł, były to m.in. inkubatory, monitor nieinwazyjny, pulosoksymetr, glukometr, urządzenia do badania słuchu, aparat EKG, pompy strzykawkowe i leżanki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here