Świdnik będzie się bawił

Jedną z gwiazd tegorocznych Dni Świdnika będzie Golec uOrkiestra

Już w nadchodzący weekend (25 i 26 sierpnia) Świdnik będzie się bawił na całego. Okazja jest podwójna – Dni Świdnika i XI Ogólnopolski Zlot Motocykli WSK i innych.


Koniec wakacji tradycyjnie upływa w Świdniku pod znakiem ryczących silników za sprawą Ogólnopolskiego Zlotu Motocykli WSK i innych. Tegoroczna, jedenasta już edycja imprezy będzie połączona z Dniami Świdnika.

– Będzie to ciekawe i różnorodne wydarzenie – mówi Adam Żurek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Świdniku. – Z przyjemnością po raz kolejny powitamy w naszym mieście motocyklistów. Z myślą o nich, ale również o wszystkich miłośnikach jednośladów, zaplanowaliśmy szereg atrakcji. Nie zabraknie również muzycznych gwiazd i parady motocyklowej ulicami miasta.

Wydarzenie odbędzie się na trawiastym boisku przy ul. Sportowej i rozpocznie się w sobotę, 25 sierpnia, o godz. 10.

– Rozpocznie się wówczas giełda staroci, która potrwa do późnych godzin wieczornych. Mamy również coraz więcej pytań dotyczących sprzedaży podczas niej części motocyklowych i samych maszyn – mówi Bartłomiej Pejo, prezes Świdnickiego Klubu Motocyklowego „Usarz”, który współorganizuje Zlot.

Zaplanowano także wystawę zabytkowych aut i jednośladów. Wyjątkową atrakcją będą pokazy trialu motocyklowego w wykonaniu Przemysława Kaczmarczyka, mistrza Polski w tej dyscyplinie. Pierwszy z tych pokazów zaplanowano o godz. 13. Z kolei o godz. 14 wystartuje motocyklowa parada ulicami miasta. Jej uczestnicy przejadą pod budynek ratusza, gdzie odbędzie się uroczyste otwarcie zlotu. Od godz. 16.30 zaplanowane są kolejne tury pokazu trialu i konkurencje sprawnościowe dla motocyklistów. O godz. 17.30 na scenie zaprezentuje się Acid Drinkers, z o godz.. 21 – Golec uOrkiestra. Sobotnim wydarzeniom będzie towarzyszyć także akcja honorowego oddawania krwi i rejestracji dawców szpiku kostnego.

Niedzielne świętowanie o godz. 11 rozpocznie polowa msza święta. Od godz. 14 będzie można oglądać wystawę motocykli i zabytkowych aut, a także spróbować swoich sił na symulatorze jazdy na jednym kole i hamowni. Nie zabraknie pokazów trialu motocyklowego, a od godz. 16 zobaczyć będziemy mogli pokazy straży pożarnej. Od godz. 19 świdniczanie i ich goście będą się bawić przy muzyce Łąki Łan. Po nim wystąpi zespół Happysad. Imprezę, około godz. 22.30, zakończy pokaz sztucznych ogni. Organizatorami wydarzenia są UM, MOK Świdnik i ŚKM „Usarz”. (opr. w)

Bilety w górę

Wstęp na imprezy Dni Świdnika będzie, podobnie jak latach ubiegłych, odpłaty, ale bilet w porównaniu do tego sprzed roku i dwóch lat będzie droższy o 100 proc. i kosztował będzie 6 zł (poprzednio 3 zł). Podrożał również bilet ulgowy z 2 do 3 zł. Zdaniem niektórych mieszkańców Świdnika to spora podwyżka, a najlepiej byłoby, jakby miasto w ogóle zrezygnowało z pobierania opłaty za wejściówki na Dni Świdnika. MOK wyjaśnia, że cena biletów jest symboliczna i wprowadzono je głównie ze względów bezpieczeństwa. – Dzięki sprzedaży biletów jesteśmy w stanie kontrolować liczbę osób, która w danej chwili przebywa na terenie wydarzenia. Poza tym nasi goście, kupując wejściówkę, mają dowód na obecność podczas wydarzenia w przypadku, gdyby doszło do nieszczęśliwego wypadku. Wpływy z biletów, jak tłumaczą przedstawiciele MOK, dają również możliwość corocznego podwyższania poziomu Dni Świdnika i Zlotu Motocykli i odpowiadania na potrzeby oraz oczekiwania gości – przekonuje Aneta Komsta z Miejskiego Ośrodka Kultury w Świdniku. – – Warto także zaznaczyć, że coroczne święto miasta, tym razem połączone ze zlotem, nie jest finansowane wyłącznie z miejskich środków. Każdego roku staramy się, żeby znacząca kwota pochodziła również od sponsorów i partnerów wydarzenia – dodaje. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here