Świdnik jest dumny z uczniów

Urząd Miasta Świdnik podsumował wyniki uczniów miejskich szkół na tegorocznych egzaminach gimnazjalnych i maturalnych oraz teście ósmoklasistów. Jest się czym pochwalić.


– Wyniki egzaminów przeprowadzonych przez OKE w Krakowie potwierdzają wysoki poziom nauczania świdnickich szkół. Nasze średnie procentowe na wszystkich rodzajach egzaminów są wyższe od średniej powiatu i województwa, szczególnie z matematyki i języka angielskiego – mówi Ewa Jankowska, sekretarz miasta.

Wyniki staninowe szkół z poszczególnych części egzaminacyjnych osiągają wartości od 6 do 8, co oznacza, że znajdują się w przedziale powyżej średniego do bardzo wysokiego. W porównaniu do innych miast województwa lubelskiego Świdnik lepszymi wynikami może pochwalić się tylko Lublin.

Świdniccy uczniowie bardzo dobrze wypadli również na maturach. W przypadku I LO im. Władysława Broniewskiego zdawalność wyniosła 99%, na stu abiturientów egzaminu nie zdał tylko jeden. W II LO im. K. K. Baczyńskiego egzamin pomyśle przeszło 94% uczniów, w PCEZ – ok. 83%, w Technikum Nr 2 – ok. 73%, a w III LO – 71,5%,

– Dumą napawa też liczba uzyskanych przez naszych uczniów tytułów laureata i finalisty konkursów przedmiotowych organizowanych przez Lubelskie Kuratorium Oświaty – dodaje E. Jankowska.

Uczniowie Szkół Podstawowych nr 3,5 i 7 uzyskali łącznie 10 tytułów laureata i 14 finalisty. Z kolei uczniowie ostatnich klas Gimnazjum 1 i 3 zdobyli 8 tytułów laureata i 9 finalisty. JN