Świetna zabawa dla dzieci

„Chadek Summer Art” to bezpłatne, ciekawe zajęcia dla dzieci organizowane przez Chełmski Dom Kultury. Zadowoleni z nich są i najmłodsi uczestnicy, i ich rodzice. W ChDK naprawdę się postarali.

Ciekawe, kilkugodzinne zajęcia dla dzieci w wakacje to wybawienie dla wielu, zwłaszcza pracujących rodziców, ale przede wszystkim frajda dla najmłodszych. Świetną ofertę przygotował Chełmski Dom Kultury. Chodzi o projekt pod nazwą „Chadek Summer Art”. To bezpłatne zajęcia artystyczne i projekcje filmów animowanych oraz spektakli edukacyjnych dla dzieci. W ubiegłym tygodniu w kinie ChdK-u mali uczestnicy zajęć mieli okazję obejrzeć piękne bajki, w tym „Rysiek Lwie Serce”, „Rodzinka nie z tej ziemi”, Balerina”, „Mała wielka stopa”, a także spektakl „Przygody wesołego Psiuńcia” w wykonaniu Teatru Lalek Pinokio. Po projekcjach dzieci uczestniczyły w zajęciach plastycznych, tanecznych, rękodzielniczych. Oprócz tego brały udział w ciekawych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami, grach i zabawach. Dla małych uczestników takie zajęcia to nie lada gratka.

– Artystyczny projekt wakacyjny Chadek Summer Art realizujemy po raz drugi – mówi Bartłomiej Kazimierczak, dyrektor ChDK. – Cieszy nas duże zainteresowanie, z jakim spotyka się ze strony młodych mieszkańców miasta i ich rodziców. Takie działania są niezwykle ważne, ponieważ z jednej strony wypełniają wolny czas dzieciom, które latem zostają w mieście, a z drugiej strony umożliwiają młodym ludziom kontakt ze sztuką. Oczywiście, w przyszłości chcielibyśmy kontynuować i rozwijać ten projekt.

W najbliższym tygodniu w ramach „Chadek Summer Art” w kinie „Zorza” zaplanowano kolejne projekcje bajek dla najmłodszych: 2.08 – „Corgi, psiak królowej”, 3.08 – „Gang wiewióra 2”, 4.08 -„Paddington”, 5.08 – „Rechotek”, 6.08 – „Gang zwierzaków”. Po projekcjach zaplanowano też zajęcia artystyczne w pracowni tkackiej w Amfiteatrze Kumowa Dolina. Będą to zajęcia dla dzieci i młodzieży w wieku 8-18 lat. Projekt sfinansowany jest ze środków Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Chełmie. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here