Święto Policji we Włodawie

Z okazji 100-lecia powołania Policji Państwowej włodawscy policjanci w środę (17 lipca) obchodzili swoje święto. Uroczysta zbiórka była okazją do przekazania życzeń, podziękowań, wyróżnień, awansów i odznaczeń za tą zaszczytną, chociaż często pełną wyrzeczeń, służbę.

Uroczystości rozpoczęła msza święta w kościele pw. św. Ludwika we Włodawie w intencji pracowników policji oraz policjantów – zarówno pozostających w czynnej służbie, emerytów, zmarłych oraz rodzin policyjnych. Następnie, w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego odbyła się uroczysta zbiórka, na której wręczono akty nominacyjne na wyższe stopnie policyjne, odznaczenia i wyróżnienia.

W uroczystości udział wzięli Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie insp. Mariusz Siegieda oraz reprezentujący wojewodę – Andrzej Odyniec, Sebastian Trojak – członek zarządu województwa Llbelskiego, starosta powiatu włodawskiego Andrzej Romańczuk, burmistrz miasta Wiesław Muszyński, wójtowie gmin, przedstawiciele służb mundurowych z powiatu włodawskiego, przedstawiciele duchowieństwa oraz władz i instytucji współpracujących z policją.

Uroczystości uświetniła włodawska orkiestra dęta, która poprowadziła uczestników uroczystości z kościoła na miejsce zbiórki.

Insp. Mariusz Siegieda wręczył akty mianowania na wyższe stopnie służbowe. (b)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here