Sylwester Tułajew chce łączyć Lublin

Podczas briefingu na schodach ratusza Sylwestra Tułajewa wspierała żona Weronika i miejscy radni Prawa i Sprawiedliwości

Lublin potrzebuje dobrej zmiany, stąd moja kandydatura – przekonywał dziennikarzy Sylwester Tułajew, poseł Zjednoczonej Prawicy i kandydat na prezydenta Lublina w nadchodzących wyborach samorządowych. Przedstawił też swoje hasło: „Łączy nas Lublin”.

Poseł S. Tułajew odniósł się do trwającego cyklu spotkań z mieszkańcami. – Na ich podstawie mogę powiedzieć, że wiele problemów, z którymi borykają się od lat, nie zostało rozwiązanych. Mieszkańcy przypominają, że składane przez nich wnioski nie są realizowane i czują się wykluczeni. Prezydent musi przecież słuchać ludzi – stwierdził i przedstawił swoje hasło wyborcze „Łączy nas Lublin”. – Chcę, żeby każdy mieszkaniec mógł wypowiedzieć te słowa – wyjaśnił.

Tułajew poruszył problem nierówności społecznych. – Jeśli wygram wybory, nie będzie osób wykluczonych – obiecał i po raz kolejny wspomniał o trudnej sytuacji, z którą borykają się mieszkańcy ulicy Wapiennej. – Nie mają wodociągów ani kanalizacji. Czy ci ludzie mogą powiedzieć coś dobrego o Lublinie? – ironicznie zapytał.

W czasie briefingu towarzyszyła mu żona Weronika, a także miejscy radni Prawa i Sprawiedliwości, m.in. Tomasz Pitucha, Piotr Popiel, Zbigniew Ławniczak czy Eugeniusz Bielak.

Z kolei w piątek poseł Sylwester Tułajew wystąpił w towarzystwie minister przedsiębiorczości i technologii Jadwigi Emilewicz. – Mamy nadzieję, że 21 października lublinianie wybiorą dobrego prezydenta, a dobrym prezydentem z pewnością będzie Sylwester Tułajew – stwierdziła. Poseł Zjednoczonej Prawicy zaprezentował filary swojego programu gospodarczego. – Jeżeli zostanę prezydentem Lublina, w przeciągu najbliższych pięciu lat (tyle czasu potrwa kadencja po zmianie ustawy – przyp. aut.) podatek od nieruchomości nie zostanie podwyższony – obiecał.

Wspomniał też między innymi o planach „budowania przemysłu opartego na rozwiązaniach nowej generacji” i obiecał, że gdy wygra wybory, Lublin w całości zostanie objęty planem zagospodarowania przestrzennego. – To ważne nie tylko dla mieszkańców, ale też dla przedsiębiorców – wyjaśnił.

Grzegorz Rekiel