Sypią się mandaty za brak maseczek

Tylko w czwartek w Lublinie policjanci ukarali za brak maseczek 70 osób

W Lublinie trwają wzmożone kontrole policji i sanepidu w sklepach, lokalach gastronomicznych i innych obiektach publicznych pod kontem przestrzegania obostrzeń epidemiologicznych. Tylko w czwartek ukarano za brak maseczek 70 osób. Od początku miesiąca wystawiono już 434 mandaty i skierowano 31 wniosków o ukaranie do sądu.

– Zgodnie z obowiązującymi przepisami osoby korzystające z komunikacji publicznej, przebywające w obiektach handlowych lub lokalach gastronomicznych muszą pamiętać o zachowaniu reżimu sanitarnego. Przede wszystkim wymagane jest zakrywaniu ust i nosa przy pomocy maseczki oraz zachowanie dystansu społecznego i przestrzeganie liczby klientów w poszczególnych miejscach. Niestety, ale coraz więcej osób lekceważy obowiązujące przepisy.

W ostatnim czasie nagminne stały się sytuacje niekorzystania z maseczki przez pasażerów komunikacji publicznej lub osoby przebywające w obiektach handlowych – mówi komisarz Kamil Gołębiowski, oficer prasowy KMP Lublin. – W związku z tym policjanci z lubelskich komisariatów oraz inspektorzy sanepidu rozpoczęli wzmożone kontrole przestrzegania obowiązujących przepisów sanitarnych.

Po raz kolejny apelujemy o stosowanie się do obowiązujących ograniczeń i przypominamy, że zgodnie z kodeksem wykroczeń policjanci mogą ukarać osoby niestosujące się do ograniczeń mandatem, skierować sprawę do sądu lub przekazać sprawę do sanepidu, który nakłada kary administracyjne – dodaje.

Kontrole prowadzone są w największych galeriach handlowych, sklepach wielkopowierzchniowych, lokalach gastronomicznych oraz innych obiektach, gdzie obowiązują ograniczenia. (l)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here