Szabrownicy grabili domy

Złodzieje zwęszyli okazję. Za cel obrali sobie opuszczone domy, przeznaczone do rozbiórki z powodu budowy drogi S19. Budynki zostały wykupione przez państwo z całym wyposażeniem. Nie oznacza to, że są niczyje, ale tak pomyślała szajka szabrowników i ruszyła na łowy.


W okolicach Niedrzwicy Dużej pod Lublinem grasowała grupa licząca aż 10 osób. Wdzierali się do gospodarstw i rabowali wszystko, co przedstawiało jakąkolwiek wartość.

Złodzieje mieli jednak pecha, bo ktoś zauważył podejrzaną ekipę i dał znać policjantom. Mundurowi zaskoczyli rabusiów. Akurat ładowali do busa różne elementy metalowe, w tym dwa zdemontowane piece CO.

Szybko okazało się, że nie było to ich pierwszy skok. Wcześniej też okradli opuszczone domy. Łup sprzedawali w punktach skupu złomu i zarobili na tym kilka tysięcy złotych. Jak tłumaczyli, pieniądze zostały przez nich przeznaczone na remont busa oraz zakupy spożywcze.

Sprawcy są w wieku 29-59 lat. – Usłyszeli zarzuty kradzieży oraz usiłowania kradzieży. Może im grozić kara do 5 lat więzienia – informuje komisarz Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. LL

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here