Szachowy memoriał w Wojsławicach

35 osób wzięło udział w czwartym memoriale szachowym im. Ryszarda Semeniuka, jaki zorganizowano w Wojsławicach.

Głównym celem imprezy było upamiętnienie czołowego szachisty i wielokrotnego szachowego mistrza powiatu chełmskiego, który odszedł zbyt wcześnie. Memoriał rozpoczął się mszą świętą sprawowaną w intencji śp. Ryszarda, która została odprawiona w kościele pw. św. Michała Archanioła w Wojsławicach.

Następnie uczestnicy memoriału udali się do SP Podstawowej w Wojsławicach, gdzie zmierzyli się w turnieju szachowym, w którym udział wzięli szachiści z Wojsławic, Leśniowic, Dorohuska, Chełma oraz Wierzbicy, w sumie 35 osób. Zwycięzcą został Mikołaj Drozd z Chełma, który wygrał też w kategorii juniorów do lat 14. W kategorii seniorów triumfował Arkadiusz Łuczkiewicz z Wojsławic, drugi był Jarosław Smalej z Leśniowic, a trzeci Paweł Burda z Wojsławic.

W kategorii juniorzy do lat 18 pierwsza była Natalia Oszust, druga Karolina Radecka, a trzecia Oliwia Prucnal (wszystkie z Leśniowic). W kategorii juniorzy 14 lat triumfował wspomniany Mikołaj Drozd z Chełma, drugi był Julian Jasiuk z Wojsławic, a trzecia Weronika Toporowska z Wojsławic.

W kat. juniorzy do lat 10 wygrał Mikołaj Wawryniuk z Chełma, drugi był Hubert Być z Wojsławic, a trzeci Jakub Rzesiowski z Wojsławic. Zawody sędziował Edward Chowra, a nad przebiegiem całego turnieju czuwał opiekun sekcji szachowej w SP w Wojsławicach Józef Majuk. (k)