Szalony, pijacki rajd po mieście

Nawet już nie nocą, a za dnia pijane i uradowane towarzystwo ruszyło na samochodową wycieczkę do miasta. Siedzący za kierownicą 29-latek miał ponad 1,5 promila alkoholu. Nieopodal szpitala spowodował wypadek.

Do zdarzenia doszło po godzinie 17, w sobotę (16 października), przy ulicy Szpitalnej w Chełmie. Audi podróżowała 3-osobowa grupka młodych mężczyzn. Z dotychczasowych ustaleń policjantów wynika, że kierował 29-latek z gminy Ruda-Huta. Na łuku jezdni pijany mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem (późniejsze badanie wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w jego krwi), zjechał na przeciwległy pas ruchu i zdarzył się z jadącym z naprzeciwka oplem, którym kierowała 47-letnia chełmianka.

– W wyniku tego zdarzenia jeden z pasażerów audi z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Okoliczności zderzenia pojazdów są jeszcze wyjaśniane – informuje kom. Ewa Czyż, rzecznik prasowa Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

29-latek został osadzony w policyjnej izbie zatrzymań. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty kierowania w stanie nietrzeźwości. – Przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2, co najmniej 3-letnim zakazem prowadzenia pojazdów i poważnymi konsekwencjami finansowymi – przypomina komisarz Czyż. (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here