Szansa na tańszą pompę

W czwartek, 25 czerwca, w gminie Kamień zaplanowano spotkania, podczas których omówione będą warunki udziału w projekcie z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii. Chodzi o dotacje na montaż np. pomp cieplnych.

Gmina Kamień, tak, jak kilka innych z powiatu chełmskiego, nie dostała ostatnio dofinansowania unijnego na montaż instalacji wykorzystujących odnawialne źródła energii na budynkach mieszkańców. Ale szansa na tańsze instalacje wciąż jest. Aby z niej skorzystać zainteresowanych udziałem w projekcie musi być co najmniej stu mieszkańców gminy.

– Zapraszamy mieszkańców w czwartek, 25 czerwca, na godzinę siedemnastą do świetlicy wiejskiej w Kamieniu, a także na godzinę dziewiętnastą do świetlicy w Strachosławiu – mówi Dariusz Stocki, wójt gminy Kamień. – Fundacja GlobalECO przedstawi prezentację o dotacjach i ulgach na instalacje fotowoltaiczne, pompy ciepła, termomodernizacje. Na tych spotkaniach omówione zostaną techniczne aspekty doboru i wykonania instalacji dla budynków mieszkalnych oraz warunki uczestnictwa w projekcie. (t)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here