Szczęście sprzyjało motorowcom

Tak padła pierwsza bramka dla Motoru. W 32. minucie pięknym strzałem z rzutu wolnego popisał się Tomasz Swędrowski

Piłkarze Motoru Lublin udanie rozpoczęli rundę wiosenną drugoligowych rozgrywek. Pokonali 2:1 w sobotę na wyjeździe Hutnika Kraków.

Spotkanie na Suchych Stawach Motor rozpoczął w identycznym zestawieniu, w jakim zagrał w generalnej próbie ze Świtem Nowy Dwór, gromiąc rywali 6:1. Jedynym zaskoczeniem w kadrze mógł być brak na ławce Cezarego Polaka, który tydzień wcześniej pojawił się na boisku po przerwie i zdobył gola. – Mamy sporą rywalizację w zespole, do tego wszystkich zawodników do dyspozycji. Ze względów bardziej taktycznych, spodziewałem się dużo walki, gry w powietrzu i dlatego Polak został w domu – trener Marek Saganowski, tłumaczył nieobecność 18-latka w meczowej kadrze.

Hutnicy od samego początku rzucili się na motorowców. Już w 2. minucie groźnie strzelał Michał Kitliński, na szczęście nieznacznie chybił. Motor miał spore problemy z wyjściem z własnej połowy i skonstruowaniem składnej akcji. – Zdawaliśmy sobie sprawę, że Hutnik ruszy na nas od pierwszych minut, będzie próbował zagrozić nam prostymi środkami, zagranie na silnego napastnika, bardzo dobrze grającego tyłem do bramki, zebranie drugiej piłki – mówił po meczu trener Saganowski. – Mieliśmy na początku troszeczkę problemów dlatego też cofnęliśmy „Swędro” z pozycji numer 8 na pozycję numer 6, żeby te drugie piłki zbierał – dodał szkoleniowiec.

Po raz pierwszy lublinianie zagrozili rywalom dopiero w 17. minucie. Dwukrotnie bramkarza Arkadiusza Leszczyńskiego strzałami nękał Michał Fidziukiewicz.

Motorowcy prowadzenie objęli kwadrans później. Przepięknym strzałem z rzutu wolnego podyktowanego przez sędziego za faul na Sebastianie Raku popisał się Tomasz Swędrowski. Gospodarze odpowiedzieli minutę przed końcem pierwszej połowy. Po dośrodkowaniu z lewej strony Miłosza Drąga, skutecznie główkował Mateusz Wyjadłowski i piłka po poprzeczce wpadła do siatki.

Kluczowa dla losów meczu okazała się akcja, którą motorowcy przeprowadzili w 54. minucie. Po dośrodkowaniu z prawej strony w pole karne Piotra Ceglarza niefortunnie interweniował Adrian Jurkowski, wślizgiem pakując piłkę do własnej bramki. Lublinianie nie oddali prowadzenia już do końca, mimo kilku znakomitych okazji, które do wyrównania mieli hutnicy m.in strzał Patryka Kielisia z wielkim trudem obronił Sebastian Madejski, a po uderzeniu Wyjadłowskiego zza pola karnego piłka zatrzymała się na spojeniu bramki.

W doliczonym czasie szansę na gola dla Motoru zmarnował Maciej Firlej, który znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem miejscowych, ale nie zdołał go pokonać.

– Dziś mój zespół pokazał charakter, taki team spirit – mówił na pomeczowej konferencji prasowej, trener Saganowski. – W drugiej połowie mieliśmy trochę szczęścia, a ono sprzyja lepszym. BAS

Hutnik Kraków – Motor Lublin 1:2 (1:1)

Hutnik: Leszczyński – Basta, Zalepa, Jurkowski, Stasik (68 Becht) – Wyjadłowski, Zawadzki, Drąg (80 Skrzypek), Świątek (80 El Bouh), Chmiel (65 Lelek) – Kitliński (65 Kieliś).

Motor: Madejski – Wójcik, Błyszko, Najemski (81 Cichocki), Rozmus – Rak (72 Sędzikowski), Świeciński, Swędrowski, Ceglarz (72 Kołbon), Ryczkowski (80 Moskwik) – Fidziukiewicz (81 Firlej).

Bramki: 0:1 Swędrowski 33, 1:1 Wyjadłowski 44, 1:2 Jurkowski 54 samob. Żółte kartki: Zalepa, Drąg, Jurkowski – Rozmus. Sędziował: Sebastian Tarnowski (Wrocław). Widzów: 800.

Pozostałe mecze 21. kolejki eWinner II ligi:

Pogoń Siedlce – Olimpia Elbląg 1:1 (Maciej Górski 57 k – Michał Czarny 12) * Sokół Ostróda – Wigry Suwałki 1:3 (Ernest Słupski 1 – Mateusz Lewandowski 8, Mikołaj Łabojko 13, Dawid Krzyżański 79) * Znicz Pruszków – Garbarnia Kraków 2:0 (Patryk Czarnowski 77 k, Mateusz Możdżeń 90).

Mecze: Wisła Puławy – Pogoń Grodzisk Mazowiecki, Radunia Stężyca – Chojniczanka ,Stal Rzeszów – KKS 1925 Kalisz, Ruch Chorzów – Lech II Poznań zakończyły się po zamknięciu tego wydania tygodnika * Śląsk II Wrocław – GKS Bełchatów został odwołany.

1. Stal Rzeszów 19 45 40-15
2. Chojniczanka 20 38 44-20
3. Ruch 20 36 29-20
4. Motor 21 33 34-20
5. O. Elbląg 21 33 24-21
6. Radunia 20 32 35-29
7. Lech II 19 32 20-17
8. Wigry 21 31 26-24