Szkoła będzie okrojona

W czwartek (26 marca) odbyła się sesja Rady Gminy Urszulin. Oczywiście zachowano wszelkie środki bezpieczeństwa, a głównym punktem, przez który zwołano obrady, był ten o przekształceniu szkoły w Woli Wereszczyńskiej w szkołę z klasami 1-3.

Spotkanie zwołano po południu w sali OSP w Urszulinie, którą wczesniej zdezynfekowano. Przed wejściem każdy dostawał maseczkę i rękawiczki, a w środku zachowano odstępy między siedzącymi. Obrady nie trwały długo. Najpierw przyjęto uchwałę o przekształceniu 8-klasowej dotychczas szkoły w Woli Wereszczyńskiej w placówkę 3-klasową.

Stanie się to od września br. Następnie radni przystali na to, że w tym roku w gminie nie będzie budżetu sołeckiego, co jest już normą, zgodzili się na wydzierżawienie gminnej działki pod garaże dla Policji, a także przyjęli program opieki nad zwierzętami. Z interpelacji najważniejszą była ta dotycząca budowy ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż drogi krajowej nr 82, na odcinku od stacji benzynowej w Urszulinie w kierunku Cycowa. (bm)