Szkoła na widelcu

Edukacyjna wycieczka główną nagrodą dla uczniów z regionu w konkursie „Ekspedycje Smaków”. Już po raz trzeci organizuje go Tesco. Zapisy do programu „Ekspedycje Smaków” ruszyły 6 września.


Dla uczniów klas 0-4 szkoły podstawowej oraz przedszkolnych zerówek przygotowano wycieczki edukacyjne i atrakcje w szkołach. Dzieci odwiedzą m.in. sklepy Tesco. – Dzięki zaangażowaniu i pasji pracowników sklepów prowadzących wycieczki spotkania odbywają się w miłej atmosferze i mogą być realizowane w blisko 50 lokalizacjach w całej Polsce – mówi Daria Kulińska, dyrektor Działu Komunikacji w Tesco Polska.

Fundacja „Szkoła na Widelcu”, partner merytoryczny programu, zadbała o przyciągnięcie uwagi najmłodszych, tworząc również 2,5-godzinną grę terenową, podczas której dzieci mogą szukać odpowiedzi na nurtujące je pytania, rozwiązywać łamigłówki, poszukiwać skarbów i bawić się, zapamiętując jednocześnie najważniejsze zasady żywieniowe. Po każdej wycieczce nauczyciel otrzyma bezpłatnie boks edukacyjny z 5 scenariuszami lekcji do przeprowadzenia w klasie oraz pakiet zeszytów ćwiczeniowych dla każdego ucznia. W ramach programu przyznawane są również certyfikaty dla opiekuna grupy. W roku szkolnym 2018/2019 będzie można zdobyć nieodpłatnie grę edukacyjną „Zakupowe mistrzostwa”. Gry otrzyma pierwsze 100 szkół, które zarejestrują swój Klub Niemarnowania. Według badań 13% uczniów wyrzuca jedzenie w szkole przynajmniej raz w tygodniu. W ubiegłym roku szkolnym w „Ekspedycjach Smaków”, ponad 9300 dzieci.

Aby zapisać się do „Ekspedycji Smaków” oraz do Klubów Niemarnowania należy wypełnić formularz rejestracyjny na stronie www.oduprawydopotrawy.pl. (EM.K.)